Home > Poster Sessions
Poster Sessions
Poster Session I |
Tuesday, October 14, 2008
12:00 p.m. - 2:00 p.m. Natcher Conference Center |
---|
Biophys-1 |
Kan-Nian Hu |
K.-N. Hu, W.-M. Yau, R. Tycko |
Biophys-2 |
Elena Makareeva |
E. Makareeva, E. L. Mertz, N. V. Kuznetsova, M. B. Sutter, A. M. DeRidder, J. C. Vera, W. A. Cabral, A. M. Barnes, D. J. McBride, J. C. Marini, S. Leikin |
Biophys-3 |
Junghyo Jo |
J. Jo, O. Gavrilova, S. Pack, W. Jou, S. Mueller, A. Sumner, S. Cushman, V. Periwal |
Biophys-4 |
Yong-Woon Han |
K. Mizuuchi |
Biophys-5 |
Nuria Gavara |
N. Gavara, R. S. Chadwick |
Biophys-6 |
Timothy Stasevich |
T. J. Stasevich, F. Mueller, D. T. Brown, J. G. McNally |
Biophys-7 |
Yi Wang |
Y. Wang, A. Berton, D. Fabris, S. F. J. Le Grice |
Biophys-8 |
Sahu Geetaram |
G. Sahu, A. K. Nagaich |
Biophys-9 |
Leo Lu |
Y. Mohamoud, L. Lu, J. Li, Y. Huyen, K. Hall |
Biophys-10 |
Tomohiro Kimura |
T. Kimura, A. Yeliseev, K. Vukoti, K. Gawrisch |
Biophys-11 |
Jessica Keffer |
J. Keffer, A. Plaza, C. Bewley |
C-1 |
Mahsa Mohebtash |
M. Mohebtash, R. Madan, P. Arlen, J. Jones, M. Pazdur, O. Heath, M. Rauckhorst, J. Schlom, J. Gulley |
C-3 |
Celeste Roney |
C. Roney, J. Xie, B. Xu, G. Griffiths, R. Summers |
C-4 |
Sumana Mukherjee |
S. Mukherjee, A. M. Richardson, J. Rodriguez-Canales, H. S. Erickson, A. Player, E. S. Kawasaki, P. A. Pinto, P. L. Choyke, M. J. Merino, P. Albert, R. F. Chuaqui, M. R. Emmert-Buck |
C-5 |
Hyun Goo Woo |
H. G. Woo, E. S Park, J. S Lee, Y. H Lee, Y. J. Kim, T. Ishikawa, S. S. Thorgeirsson |
C-6 |
Huilin Li |
H. Li, B. Graubard, M. Gail |
C-8 |
Sharon Glynn |
S. Glynn, B. Boersma, T. Howe, H. Edvardsen, S. Geisler, L. Ridnour, P. Lonning, A. L. Børresen-Dale, D. Wink, S. Ambs |
C-10 |
Anna Maria Calcagno |
A. M. Calcagno, B. Paria, K. Chewning, X. Liu, I. Ambudkar, S. Ambudkar |
C-11 |
Jean-Pierre Gillet |
J.-P. Gillet, A.-M. Calcagno, J. Shih, M. Okabe, M. Hall, D.-W. Shen, S. Ambudkar, M. Gottesman |
C-13 |
Yasuhiko Kamikubo |
Y. Kamikubo, L. Zhao, S. Compton, L. Garrett-Beal, J. Mulloy, P. Liu |
C-14 |
Mukesh Gandhari |
M. Gandhari, J. Hartenstein, C. Frazier, J. Claix, M. Bernier, I. Wainer |
C-15 |
Nilabja Sikdar |
N. Sikdar, S. Banerjee, S. Wincovitch, K. Myung |
C-17 |
Yun Han Lee |
Y. H. Lee, H. T. Song, A. D. Judge, T. Ishikawa, C. Raggi, I. Avital, J. B. Andersen, B. K. Kim, E. A. Conner, I. MacLachlan, V. M. Factor, S. S. Thorgeirsson |
C-18 |
Mijung Kwon |
M. Kwon, E. Hanna, D. Lorang, A. Adem, S. K. Libutti |
C-19 |
John Weldon |
J. E. Weldon, L. Xiang, O. Chertov, R. Kreitman, D. J. Fitzgerald, I. Pastan |
C-20 |
Baolin Zhang |
Y. Zhang, S. Moon, B. Zhang |
C-21 |
Haiyan Qin |
H. R. Qin, H. J. Kim, J. Y. Kim, E. M. Hurt, G. J. Klarmann, B. K. Kawasaki, M. A. Duhagon, W. L. Farrar |
C-22 |
Changxue Lu |
C. Lu, F. Furuya, S.-Y. Cheng |
C-23 |
Edwin Lai |
E. W. Lai, B. H. Joshi, L Martiniova, R. Dogra, T. Fujisawa, P Leland, R. K. Puri, K. Pacak |
C-24 |
Yulia Demchenko |
Y. N. Demchenko, C. M. Annunziata, R. E. Davis, A. Gabrea, L. M. Staudt, W. M. Kuehl |
C-25 |
Hemant Sarin |
H. Sarin, A. Kanevsky, H. Wu, K. Brimacombe, S. Fung, A. Sousa, S. Auh, C. Wilson, M. Aronova, R. Leapman, G. Griffiths, K. Sharma, M. Hall |
C-26 |
Moinuddin Hassan |
M. Hassan, R. Zielinski, J. Riley, V. Chernomordik, J. Capala, A. Gandjbakhche |
C-27 |
Misako Sato |
M. Sato, M. Kadota, R. Clifford, H. Zhang, L. Maxwell, L. M. Wakefiled |
C-28 |
Yansong Bian |
Y. Bian, A. Terse, A. Molinolo, A. Kulkarni |
C-29 |
Adriana Zingone |
A. Zingone, M. Chesi, L. Bergsagel, S. Arya, M. Kuehl |
C-30 |
Scott Auerbach |
S. Auerbach, R. Shah, D. Mav, R. Irwin |
C-31 |
Genevieve Dunton |
G. Dunton, D. Berrigan, R. Ballard-Barbash, B. Graubard, A . Atienza |
C-32 |
Mi-Hye Lee |
M. H. Lee, C. X. Deng |
C-33 |
Goli Samimi |
G. Samimi, M. J. Birrer |
C-34 |
Susan Olivo-Marston |
S. Olivo-Marston, S. Hursting, S. Yakar, R. Maarouf, C. Harris, J. Lavigne |
C-35 |
Luanne Lukes |
L. Lukes, N. Crawford, R. Walker, K. Hunter |
C-36 |
Erika Waters |
E. Waters, N. Arora, W. Klein, P. Han |
C-38 |
Kyung-Jin Jung |
K. J. Jung, A. Sasada, C. Pise-Masison, J. N. Brady |
C-39 |
Adam Tai Chi Cheuk |
A. Cheuk, J. Taylor, P. Tsang, J. Chung, Y. Song, K. Desai, Y. Yu, Q. Chen, K. Shah, J. Wei, A. Mendoza, C. Khanna, S. Hewitt, G. Merlino, S. Chanock, J. Khan |
C-40 |
Merav Darash-Yahana |
M. Darash-Yahana, J. Gillespie, T. Olmsted, R. Bedolla, D. Troyer, J. Farber |
C-41 |
Karen Meaburn |
K. Meaburn, S. Khan, P. Gudla, K. Nandy, S. Lockett, T. Misteli |
C-42 |
Renuka Limgala |
R. Limgala, C. Yee, G. Patel, A. Terunuma, P. Martin, K. Kelly, J. Vogel |
C-43 |
Ping Ouyang |
P. Ouyang, R. Irons, B. Carlson, M. Yoo, X. Xu, D. Hatfield, V. Gladyshev, C. Davis |
C-44 |
Kyle Brimacombe |
K. Brimacombe, M. Hall, K.-L. Fung, D. Auld, M. Gottesman |
C-45 |
Hai Lu |
H. Lu, B. Yan, J. Cohen, M. Brown, X. Yang, N. Yeh, L. Nottingham, Z. Chen, C. Van Waes |
C-46 |
Sarah Klein |
S. Klein, Research Fellow, E. Shacter, Ph.D., A. Rao, Ph.D. |
C-47 |
Tatsushi Yoshida |
Y. Zhang, B. Zhang |
C-48 |
Thomas Paul |
P. Thomas, M. Horatiu, P. Emily, W. Linda |
C-49 |
Matthew Hall |
M. Hall, J. Monda, K. Brimacombe, J. P. Gillet, M. Gottesman |
C-50 |
Guorong Li |
G. Li, X. Qian, W. vass, D. Lowy |
C-51 |
Toshio Fujisawa |
T. Fujisawa, T. Shimamura, S. R. Husain, B. H. Joshi, A. Nakajima, R. K. Puri |
C-52 |
Andy Fung |
K. L. Fung, U. Effiong, M. M. Gottesman |
C-53 |
Zhong Chen |
X. P. Yang, H. Lu, B. Yan, J. Friedman, P. Duggal, R. Ehsansian, M. Brown, N. Yeh, L. Nottingham, C. Van Waes, Z. Chen |
C-54 |
Robert Hudson |
R. S. Hudson, T. A. Wallace, T. M. Howe, M. Yi, R. L. Prueitt, C. G. Liu, R. M. Stephens, G. A. Calin, C. M. Croce, S. Ambs |
C-55 |
Jennifer Edwards |
J. Edwards, B. R. Wei, S. Hoover, H. Sheppard, T. Reed, R. Sills, M. Simpson |
C-56 |
Ritika Dogra |
R. S Dogra, B. H. Joshi, R. Lloyd, J Kasperbauer, R. K. Puri |
C-57 |
Sara Karami |
S. Karami, P. Brennan, T. Stewart, R. Hung, M. Purdue, D. Zaridze, P. Boffetta, P. Rosenberg, D. Mates, I. Menashe , V. Janout, H. Kollarova, V. Bencko, N. Szeszenia-Dabrowska, I. Holcatova , M. Yeager, S. Chanock, N. Rothman, W-H. Chow, L. Moore |
C-58 |
Hideyuki Nakashima |
H. NAKASHIMA, M. KIOI, S. R. HUSAIN, R. K. PURI |
C-59 |
Celine Guigon |
C. J. GUIGON, L. ZHAO, M. WILLINGHAM, S. Y. CHENG |
C-60 |
Milos Dokmanovic |
M. Dokmanovic, D. S. Hirsch, Y. Shen, W. J. Wu |
C-61 |
Regan Memmott |
R. M. Memmott, C. A. Granville, A. Balogh, J. Mariotti, S. Kawabata, W. Han, J. LoPiccolo, J. Foley, D. Liewehr, S. Steinberg, D. H. Fowler, M. C. Hollander, P. A. Dennis |
C-62 |
Hark Kim |
H. Kim, I. Choi, M. Yi, A. Oshima, C. Kim, E. Kim, T. Lee, J. Ra, R. Stephens, J. Green |
C-63 |
Xiaohong Wang |
X. Wang, H. Hsu-Kun Wang, J. P. McCoy, N. S. Banerjee, J. S. Rader, T. R . Broker, C. Meyers, L. T. Chow, Z. M. Zheng |
C-64 |
Qiou Wei |
Q. Wei, C. Mathews, N. Colburn |
CB -1 |
Stanislas Morand |
S. Morand, T. Uyeama, T. Leto |
CB -3 |
Bong-Hyun Ahn |
B.-H. Ahn, H.-S. Kim, S. Song, I. H. Lee, J. Liu, A. Vassilopoulos, C.-X. Deng, T. Finkel |
CB -4 |
Janik Adriaansen |
J. Adriaansen, P. Perez, C. M. Goldsmith, C. Zheng, B. J. Baum |
CB -5 |
In Hye Lee |
I. H. Lee, L. Cao, R. Mostoslavsky, D. B. Lombard, J. Liu, N. E. Bruns, M. Tsokos, F. W. Alt, T. Finkel |
CB -6 |
Qiuyan Wang |
Q. Wang, H. Mora-Jensen, M. Weniger, P. Perez-Galan, C. Wolford, T. Hai, D. Ron, W. Chen, W. Trenkle, A.. Wiestner, Y. Ye |
CB -8 |
Mi Hye Song |
M. H. Song, A. Iyer, T. Müller-Reichert, K. O'Connell |
CB -9 |
Javier Magadan |
J. G. Magadan, F. J. Perez-Victoria, R. S. Hegde, J. S. Bonifacino |
CB -10 |
Jodie Fleming |
J. Fleming, E. Long, E. Ginsburg, D. Gerscovich, P. Meltzer, B. Vonderhaar |
CB -11 |
Tan Zhang |
T. Zhang, K. Zaal, J. Sheridan, A. Mehta, G. Gundersen, E. Ralston |
CB -12 |
Aurea Sousa |
A. D Sousa, F. T Salles, A. M. Pillai, M. A Bhat, B. Kachar |
CB -13 |
Mark Rochman |
M. Rochman, T. Furusawa, H. Shirakawa, M. Bustin |
CB -14 |
Rodrigo Machado-Vieira |
R. Machado-Vieira, R. I. Stanika, J. Du, G. Chen, R. Khairova, N. B. Pivovarova, S. B. Andrews, H. K. Manji |
CB -16 |
Nak Kyun Soung |
N. K. Soung, L. R. Yu, J. M. Lee, K. H. Lee, J. K. Bang, K. Rhee, T. Veenstra, K. S. Lee |
CB -17 |
Brajendra Tripathi |
B. K. Tripathi, F. Y. Qiao, P. S. Zelenka |
CB -18 |
Young-Wook Cho |
Y.-W. Cho, S. H. Hong, O. Gavrilova, T. B. Hong, Q. Jin, H. Yu, M. Kalkum, K. Ge |
CB -19 |
Farida Djouad |
F. Djouad, W. Jackson, B. Bobick, Y. Song, R. Tuan |
CB -20 |
Gabi Gerlitz |
G. Gerlitz, M. Bustin |
CB -21 |
Gail Seabold |
G. Seabold, K. Chang, R. Wenthold |
CB -22 |
Marina Uhart de Bustos |
P. Padilla, M. Uhart, B. Peculis, J. Moss, M. Vaughan |
CB -23 |
Zsofia Szentpetery |
Zs. Szentpetery, P. Varnai, T. Balla |
CB -24 |
J. Angelo Green |
J. A. Green, A. L. Berrier, R. Pankov, K. M. Yamada |
CB -26 |
Marek Korzeniowski |
M. Korzeniowski, M. Popovic, Z. Szentpetery, P. Varnai, S. Stojilkovic, T. Balla |
CB -27 |
Silvia Vergarajauregui |
S. Vergarajauregui, P. S. Connelly, M. P. Daniels, R. Puertollano |
CB -28 |
Jung Byun |
J. S. Byun, C. Wenwu, C. M. Haggerty, J. Quintero, A. Player, D. Longo, K. Ozato, K. Gardner |
CB -29 |
Yin Li |
Y. Li, C. T. Teng |
CB -30 |
Deliang Zhang |
D. L. Zhang, R. M. Hughes, H. Ollivierre-Wilson, T. A. Rouault |
CB -31 |
Wesley Jackson |
W. Jackson, A. Aragon, J. Onodera, L. Nesti, R. Tuan |
CB -32 |
Marina Bellani de Cairatti |
M. Bellani, D. Camerini-Otero |
CB -33 |
Ombretta Salvucci |
O. Salvucci, D. Maric, A. Follenzi, G. Tosato |
CB -34 |
Joshua Park |
H. Lou, A. Sarcon, T. Adams, N. Cawley, P. Loh |
CB -35 |
Won-Il Jeong |
W. I. Jeong, O. Park, L. Wang, G. Deuster, B. Gao |
CB -36 |
Elvira Rafikova |
E. Rafikova, K. Melikov, C. Ramos, C. Dye, L. Chernomordik |
CB -37 |
Carolyn Ott |
C. Ott, N. Elia, P. Sengupta, L. Case, J. Lippincott-Schwartz |
CB -38 |
Peng Wang |
P. Wang, D. Love, J. Hanover |
CB -39 |
Qian Cai |
Q. Cai, L. Lu, J. H. Tian, Z. H. Sheng |
CB -40 |
Karin Stenkula |
K. G. Stenkula, V. A. Lizunov, S. W. Cushman, J. Zimmerberg |
CB -41 |
Onyi Irrechukwu |
O. Irrechukwu, L. Roque, R. Spencer |
CB -42 |
Angamuthu Selvapandiyan |
A. Selvapandiyan, D. Sancaktar, P. Kumar, J. Salisbury, C. Wang, H. Nakhasi |
CB -43 |
Andrius Masedunskas |
A. Masedunskas, R. Weigert |
CB -44 |
Benjamin Soule |
B. P. Soule, N. L. Simone, K. Jacobs, D. R. Gius, J. B. Mitchell |
CB -45 |
Jennifer Gillette |
J. Gillette, J. Lippincott-Schwartz |
CB -46 |
Daniel Fitzgerald |
D. P. Fitzgerald, D. Palmieri, Y. Qian, E. Bega-Valle, S. Davis, S. Garfield, P. S. Meltzer, J. Herring, P. S. Steeg |
CB-47 |
Timothy Schulz |
T. A. Schulz, M.-G. Choi, W. A. Prinz |
Dev-1 |
Ivan Rebustini |
I. Rebustini, C. Meyers, K. Lassiter, A. Surmak, L. Szabova, K. Holmbeck, M. Hoffman |
Dev-2 |
Vivek Shukla |
V. Shukla, X. Coumoul, R. Wang, H. Kim, C. Deng |
Dev-3 |
Rachel Heimeier |
R. Heimeier, B. Das, D. Buccholz, Y. B. Shi |
Dev-4 |
Prajakta Varadkar |
P. Varadkar, M. Kraman, D. Drespres, G. Ma, J. Lozier, B. Mccright |
Dev-5 |
Olivier Duverger |
O. Duverger, D. Lee, M. Hassan, S. Chen, F. Jaisser, J. Lian, M. Morasso |
Dev-6 |
Chan Ho Hwang |
C. H. Hwang, D. K. Wu |
Dev-7 |
Joonsung Hwang |
J. Hwang, T. Mehrani, S. Millar, M. Morasso |
Dev-8 |
Mirit Snir |
M. Snir, B. Feldman |
Dev-9 |
Claudia Gebert |
C. Gebert, K. Pfeifer |
Dev-10 |
Myoung Shin Kim |
M. S. Kim, J. Kitagaki, J. Y. Park, A. O. Perantoni, D. W. Bell, S. B. Lee |
Dev-11 |
Tsz Wan Ho |
M. T. Ho, K..A. Pelkey , L. Topolnik, R. S. Petralia, K. Takamiya, J. Xia, R. L. Huganir, J.-C. Lacaille, C. J. McBain |
Dev-12 |
Aibing Wang |
A. Wang, X. Ma, S. Kawamoto, R. S. Adelstein |
Dev-13 |
Aniket Gore |
A. V. Gore, B. M. Weinstein |
Dev-14 |
Magdalen Toole |
M. Toole, L. Cote |
Dev-15 |
William Dunty, Jr. |
W. C. Dunty, Jr., K. K. Biris, A. C. Warner, M. A. Kennedy, L. Sternberg, T. P. Yamaguchi |
Dev-16 |
Robert Prentice |
R. Prentice, J. Keyser, S. Burgess, L. Brody |
Dev-17 |
Wuhong Pei |
W. Pei, I. Bernardini, L. Kratz, R. Kelley, C. Wassif, F. Porter, Y. Anikster, M. Huizing, B. Feldman |
Dev-18 |
Yoo-Seok Hwang |
Y. Hwang, T. Luo, Y. Xu, T. Sargent |
Dev-19 |
Zakir Ullah |
Z. Ullah, M. J. Kohn, R. Yagi, L. Vassilev, M. DePamphilis |
Dev-20 |
Aniruddha Sengupta |
A. Sengupta, U. Lichti, B. A. Carlson, V. N. Gladyshev, S. H. Yuspa , D. L. Hatfield |
Dev-21 |
Tsadok Cohen |
T. Cohen, I. Dey-Guha, H. Westphal |
Dev-22 |
Ludovic Tricoire |
L. Tricoire, G. Miyoshi, G. Fishell, C. McBain |
Dev-23 |
Chandrakala Puligilla |
C. Puligilla, A. Dabdoub, K. S. Cheah, L. H. Pevny, M. W. Kelley |
Dev-24 |
Tomoya Matsunobu |
T. Matsunobu, A. B. Kulkarni, S. Karlsson, Y. Yamada |
Dev-25 |
Xuefei Ma |
X. Ma, R. S. Adelstein |
Dev-26 |
Bonnie Jacques |
B. Jacques, M. Kelley |
Dev-27 |
Kapil Bharti |
K. Bharti, M. Gasper, S. Bertuzzi, H. Arnheiter |
Dev-28 |
Hui Ma |
H. Ma, T. Blake, A. Chitnis, P. Liu, T. Balla |
Dev-29 |
Ricia Hyde |
R. K. Hyde, L. Zhao, T. Gaur, J. Lien, P. Meltzer, P. P. Liu |
Dev-30 |
Aster Juan |
A. Juan, R. Kumar, J. Marx, R. Young, V. Sartorelli |
Dev-31 |
Honghe Wang |
H. Wang, O. Timofeeva, Y. Yang, N. Tarasova, N. Sharma, S. Plisov, A. Perantoni |
Dev-32 |
Yukiko Hasumi |
Y. Hasumi, R. Ajima, M. Baba, H. Hasumi, S. V. Kozlov, D. C. Haines, S. B. Hong, T. P. Yamaguchi, W. M. Linehan, L. S. Schmidt |
Dev-33 |
Masaki Ishikawa |
M. Ishikawa, T. Iwamoto, T. Nakamura, Y. Yamada |
Dev-34 |
Shigeki Suzuki |
S. Suzuki, C. Honeycutt, T. Sreenath, A. Terse, N. Haruyama, M. Goldberg, A. B. Kulkarni |
Dev-35 |
E. Tian |
E. Tian, K. Ten Hagen |
Dev-36 |
Changyun Gui |
C. Gui, Y. Du, W. Xie, C . Liu |
Dev-37 |
Robert Prentice |
R. Prentice, J. Keyser, M. Lee, S. Burgess, L. Brody |
Dev-38 |
Ravindra Chalamalasetty |
R. B. Chalamalasetty, W. C. Dunty, Jr, K. K. Biris, A. Beisaw, L. Feigenbaum, D. L. Chapman, J. K. Yoon, T. P. Yamaguchi |
Dev-39 |
Shaad Ahmad |
S. M. Ahmad, Y. Kim, S. E. Choe, L. H. Phun, A. M. Michelson |
Dev-40 |
Liping Zhang |
L. Zhang, K. Ten Hagen |
Dev-41 |
Julian Lui |
J. C. Lui, P. Forcinito, M. Chang, K. M. Barnes, G. Rezvani, G. P. Finkielstain, J. Baron |
Dev-42 |
Rieko Ajima |
R. Ajima, E. Layman, K. Biris, K. Kugathasan, S. Stacker, A. Wynshaw-Boris, T. P. Yamaguchi |
Dev-43 |
Daisuke Yamaji |
D. Yamaji, G. Robinson, L. Hennighausen |
Dev-44 |
Senthil Saravanamuthu |
S. S. Saravanamuthu, C. Y. Gao, P. S. Zelenka |
Dev-45 |
Takashi Furusawa |
T. Furusawa, M. Bustin |
Dev-46 |
Lindsay Hayes |
L. Hayes, M. Zervas, S. Ahn |
Dev-47 |
Paolo Forni |
P. Forni, M. Fornaro, S. Guenette, G. Martin, S. Wray |
PREV-1 |
Minjung Song |
M. Song, D. Despres, S. Anderson, H. San, T. Perry, M. Erdos, R. Cannon, D. Orlic |
PREV-2 |
Hariom Yadav |
H. Yadav, O. Gavrilova, S. Lonning, S. G. Rane |
PREV-3 |
Juan Amaral |
J. Amaral, S. Samtani, M. Campos, R. N. Fariss, S. P. Becerra |
PHARM -1 |
Yongwei Zhang |
Y.-W. Zhang, E. Hammel, A. K. Gosh, Y. Pommier |
PHARM -2 |
Jie Cheng |
J. Cheng, Y. Y. Zhen, K. Krausz, J. Idle, F. Gonzalez |
PHARM -3 |
Malliga Iyer |
M. Iyer, A. Jacobson, K. Rice |
PHARM -4 |
Enrique Sanchez-Lemus |
E. Sanchez-Lemus, Y. Murakami, I. M. Larrayoz, A. J. Moughamian, T. Nishioku, J. M. Saavedra |
PHARM -5 |
Yuki Murakami |
Y. Murakami, E. Sanchez-Lemus, J. Pavel, J. Saavedra |
PHARM -6 |
Julius Benicky |
J. Benicky, T. Nishioku, I. M. Larrayoz, E. Sanchez-Lemus, J. Pavel, J. M. Saavedra |
PHARM -7 |
Sung-Hoon Ahn |
S. H. Ahn, Y. Shah, F. Gonzalez |
PHARM -8 |
Yong-Wei Zhang |
Y. W. Zhang, T. Jones, S. Martin, N. Caplen, Y. Pommier |
PHARM -9 |
Jessica Bonzo |
J. A. Bonzo, Y. Shah, F. J. Gonzalez |
PHARM -10 |
Suneet Shukla |
S. Shukla, C.-P. Wu, A. Skoumbourdis, C. P. Thomas, S. V. Ambudkar |
PHARM -11 |
Grzegorz Godlewski |
G. Godlewski, L. Offertáler, D. Osei-Hyiamann, G. Milman, D. M. Lovinger , G. Kunos |
PHARM -12 |
Chung-Pu Wu |
C.-P. Wu, S. Shukla, A. M. Calcagno, K. Garfield, S. V. Ambudkar |
PROT-1 |
Christopher Kinsinger |
C. Kinsinger, M. Mesri, T. Hiltke, H. Rodriguez |
PROT-2 |
Gelio Alves |
G. Alves, A. Ogurtsov, S. Kowk, W. Wu, G. Wang, R.-F. Shen, Y.-K. Yu |
PROT-3 |
Denny Chan |
D. Chan, C. Blake, C. Schaefer, H. Rodriguez, C. Kinsinger, L. Yang |
PROT-4 |
Gelio Alves |
G. Alves, A. Ogurtsov, Y.-K. Yu |
PROT-5 |
Melkamu Getie-Kebtie |
M. Getie-Kebtie, D. Chen, M. Eichelberger, M. Alterman |
PROT-6 |
William Lau |
W. W. Lau, L. Shum, C. A. Johnson |
PROT-7 |
Lisa Jenkins |
L. M. Miller Jenkins, S. J. Mazur, M. Rossi, Y. Xu, E. Appella |
PROT-8 |
Anitaben Tailor |
A. Tailor, A. Tumblin, X. Xu, L. Mendelsohn, W. A. Coles, M. Sampson, A. Remaley, P. J. Munson, A. F. Suffredini, G. J. Kato |
PROT-9 |
Michael Strader |
M. B. Strader, S. Fujigaki, C. Y. Chen, N. Costantino, W. J. Hervy IV, A. J. Makusky, D. E. Court, S. P. Markey, J. A. Kowalak |
PROT-10 |
Dhaval Nanavati |
D. Nanavati, L. A. Catapano, A. Makusky, G. Chen, H. Manji, S. Markey |
V -1 |
Katherine Graef |
K. Graef, K. Subbarao, E. Fodor |
V -2 |
Zhili Xu |
Z. Xu, J. S. Smith, J. Tian, A. P. Byrnes |
V -3 |
Na Ni |
N. Ni, I. Hussein, M. Moore, J. B. Chen, W. S. Hu |
V -4 |
Steevenson Nelson |
S. Nelson, E. Mehlhop, C. Jost, D. Fremont, M. Diamond, T. Pierson |
V -5 |
Suman Das |
S. Das, S. Hensley, G. Russ, W. Gerhard, J. Bennink, J. Yewdell |
V -6 |
Malen Link |
M. Link, C. Sauder, C. Zhang, P. Duprex, K. Carbone, S. Rubin |
V -7 |
Yu Liang |
Y. Liang, A. Narayanan, J. Vogel, T. Kristie |
V -8 |
Vandana Sekhar |
V. Sekhar, S. Reed, A. McBride |
V -9 |
Julie Belanger |
J. M. Belanger, Y. Raviv, M. Viard, J. W. Bess, Jr., R. Blumenthal |
V -10 |
Jim Boonyaratanakornkit |
J. Boonyaratanakornkit, E. Bartlett, E. Amaro-Carambot, P. Collins, B. Murphy, A. Schmidt |
V -11 |
Deboeeta Chatterjee |
D . Chatterjee, Y. Cai, E. Berger |
V -12 |
Shuang Tang |
S. Tang, A. Patel, P. R. Krause |
V -13 |
Paul Keller |
P. Keller, D. Winkler, O. Ben-nun Shaul, A. Oppenheim, A. Steven |
V -14 |
Amber Engel |
A. Engel, A. Rumyantsev, B. Murphy, A. Pletnev |
V -15 |
Gaelle Kolb |
G. Kolb, T. M. Kristie |
V -16 |
Catherine Adamson |
C. Adamson, K. Waki, S. Ablan, K. Salzwedel, E. Freed |
V -17 |
Sarah McDonald |
S. McDonald, J. Patton |
V -18 |
Weizao Chen |
W. Chen, Z. Zhu, Y. Feng, D. S. Dimitrov |
V -19 |
Hirotaka Ebina |
H. Ebina, H. Levin |
V -20 |
Rong Jia |
R. Jia, X. Liu, M. Kruhlak, C. Meyers, C. Baker, Z. M. Zheng |
V -21 |
Susan Parrish |
S. Parrish, M. Hurchalla, B. Moss |
V -22 |
Maria Chiara Monaco |
M. C. G. Monaco, D. Maric, E. O. Major |
V -23 |
Timothy Wagenaar |
T. Wagenaar, B. Moss |
V -24 |
Yong-Yuan Zhang |
Y. Y. Zhang, B. H. Zhang, T. J. Liang |
V -25 |
Zain Bengali |
Z. Bengali, A. C. Townsley, B. Moss |
V -26 |
Roberta Crim |
R. Crim, S. Audet, S. Feldman, H. Mostowski, J. Beeler |
V -27 |
Harish Ramanathan |
H. N. Ramanathan, J. T. Patton |
V -28 |
Cindy Sood |
C. L. Sood, J. M. Ward, B. Moss |
V -29 |
Sandra Chapman |
S. Chapman, A. McBride |
V -30 |
Liliana Maruri Avidal |
L. Maruri-Avidal, A. S. Weisberg, B. Moss |
V -31 |
Xue Zhi Zhao |
X. Z. Zhao, K. Maddali, C. Marchand, B. C. Vu, S. H. Hugnes, Y. Pommier, T. R. Burke |
V -32 |
Atreyi Chatterjee |
A. Chatterjee, Y. E. Leem, F. Kelly, H. Levin |
V -33 |
Zackary Whitlow |
Z. Whitlow, T. Kristie |
V -34 |
Vladimir Majerciak |
V. Majerciak, Z.-M. Zheng |
---|
Poster Session II |
Wednesday, October 15, 2008
9:00 a.m. - 10:30 a.m. Natcher Conference Center |
---|
APO -1 |
Stéphanie Solier |
S. Solier, O. Sordet, K. Kohn, Y. Pommier |
|
---|---|---|---|
APO -2 |
Stephanie Zdanov |
S. Zdanov, F. Klamt, R. L. Levine, E. Shacter |
|
APO -4 |
Jun Chen |
J. Chen, G. Aguilera |
|
APO -5 |
Cuiyan Tan |
C. Tan, G. Shi, B. P. Vistica, I. Gery |
|
APO -6 |
Andrew Snow |
A. L. Snow, R. A. Marsh, P. Roehrs, L. R. Young, J. van Hoff, K. Zhang, A. H. Filipovich, H. C. Su, J. J. Bleesing, M. J. Lenardo |
|
APO -7 |
Sreenivas Gannavaram |
S. Gannavaram, A. Debrabant |
|
APO -8 |
Vivek Patel |
V. Patel, P. Mukhopadhyay, M. Rajesh, Y. Kashiwaya, P. Pacher |
|
APO -9 |
Guang Li |
G. Li, Y. Ren, S. Galli, M. Tsokos |
|
CYT-1 |
Rushaniya Khairova |
R. Khairova, Y. Wei, J. Du, H. Manji |
|
CYT-2 |
Mitsuaki Ono |
M. Ono, C. Inkson, M. F. Young |
|
CYT-3 |
Maneesha Chhikara |
M. Chhikara, S. Wang, R. L. Danner |
|
CYT-4 |
Ruifeng Teng |
R. F. Teng, B. Piknova , N. Sibmooh , D. J. Lefer, C. T. Noguchi |
|
ENDO -1 |
Zhuo Liu |
Z. Liu, W. Kim, O. D. Carlson, Y. K. Shin, J. D. Yang, J. M. Egan |
|
ENDO -2 |
Inigo Ruiz de Azua |
I. Ruiz de Azua, M. Scarselli, D. Gautam, E. Rosemond, J. Wess |
|
ENDO -3 |
Peter Klover |
P. Klover, W. Chen, L. Hennighausen |
|
ENDO -4 |
Hisatsugu Koshimizu |
T. Kim, A. Yergey, N. X. Cawley , Y. P Loh |
|
ENDO -5 |
Andrew Patterson |
A. Patterson, G. Eichler, K. Krausz, S. Aslam, J. Weinstein, B. Hansen, J. Idle, F. Gonzalez |
|
ENDO -6 |
Masaru Honda |
M. Honda, E. Sanchez-Lemus, Y. Murakami, J. M. Saavedra |
|
ENDO -7 |
Geoffrey Rezvani |
G. Rezvani, J. C. K Lui, J. Baron |
|
ENDO -8 |
Tingqing Guo |
T. Guo, W. Jou, T. Chanturiya, J. Portas, O. Gavrilova , A. McPherron |
|
ENDO -9 |
Jean-Marc Guettier |
J. M. Guettier, D. Gautam, M. Scarselli, H. Lu, F. Gonzalez, X. Ma, B. Armbruster, B. Roth, J. Wess |
|
Epi-1 |
Yang Cao |
Y. Cao, A. Calafat, D. Doerge, D. Umbach, J. Bernbaum, N. Twaddle, X. Ye, W. Rogan |
|
Epi-2 |
Adeyinka Laiyemo |
A. Laiyemo, F. Kamangar, P. Marcus, P. Taylor, J. Virtamo, D. Albanes, R. Stolzenberg-Solomon |
|
Epi-3 |
Sari Stenholm |
S. Stenholm, D. Alley, S. Bandinelli, M. E. Griswold, S. Koskinen, T. Rantanen, J. M. Guralnik, L. Ferrucci |
|
Epi-4 |
H. Dean Hosgood |
H. D. Hosgood, R. S. Chapman, M. Shen, A. Blair, E. Chen, T. Zheng, K. M. Lee, X. He, Q. Lan |
|
Epi-5 |
Attila Pulay |
A. J. Pulay, B. F. Grant |
|
Epi-7 |
Jill Koshiol |
J. Koshiol, Y. Qiao, A. Kreimer, W. Wei, P. Gravitt, C Abnet, J. Ren, F. Kamangar, Y. Zhang, M. Gillison, M. Roth, P. Zhao, P. Castle, W. Wang, P. Taylor, Z. Dong, S. Dawsey |
|
Epi-8 |
Magdalena Tolea |
M. I. Tolea, P. T. Costa, A. Terracciano, M. Griswold, E. M. Simonsick, S. S. Najjar, A. Scuteri, B. Deiana, M. Orru, M. Masala, M. Uda, D. Schlessinger, L. Ferrucci |
|
Epi-9 |
Vladimir Drozdovitch |
V. Drozdovitch, S. Schonfeld, K. Akimzhanov, D. Aldyngurov, A. Bouville, C. Land, N. Luckyanov, M. Schwerin, Y. Semenova, A. Tokaeva, Z. Zhumadilov, S. L. Simon |
|
Epi-10 |
Anne Sumner |
A. Sumner, J. Zhou, C. Rotimi |
|
Epi-11 |
Shannon Brothers |
S. Brothers, L. Cui, K. R. Merikangas |
|
Epi-13 |
Sarah Tom |
S. E. Tom, I. Colman, J. Guralnik, D. Kuh, G. Mishra |
|
Epi-14 |
Linda Dong |
L. Dong, P. Brennan, S. Karami, I. Menashe, S. Berndt, M. Yeager, S. Chanock, D. Zaridze, V. Matteev, V. Janout, H. Kollarova, V. Bencko, M. Navratilova, N. Szeszenia-Dabrowska, I. Holcatova, P. Boffetta, N. Rothman, W. H. Chow, P. Rosenberg, L. Moore |
|
Epi-15 |
Porcia Bradford |
P. Bradford, S. Devesa, J. Toro |
|
Epi-16 |
Tiffany Wallace |
T. A. Wallace, R. L. Prueitt, M. Yi, R. M. Stephens, S. Ambs |
|
Epi-17 |
Neal Freedman |
N. Freedman, M. Leitzmann, A. Hollenbeck, A. Schatzkin, C. Abnet |
|
Epi-18 |
Gwen Murphy |
G. Murphy, C. Rabkin |
|
Epi-19 |
Chu-Ling Yu |
C.-L. Yu, Y. Li, M. S. Linet, D. M. Freedman, R. Kwok, G. Chodick, B. Alexander, M. Kimlin, B. K. Armstrong, A. Kricker, T. R. Fears |
|
Epi-20 |
Krista Zanetti |
K. A. Zanetti, J. A. Welsh, E. D. Bowman, J. E. Goodman, T. Bernig, S. Chanock, C. C. Harris |
|
Epi-21 |
Kyoung-Mu Lee |
K. M. Lee, R. S. Chapman, M. Shen, X. He, H. D. Hosgood, B. E. Chen, A. Blair, Q. Lan |
|
GENO -1 |
Xueying Liang |
X. Liang, D. Ng, M. McMaster, O. Landgren, N. Caporaso, L. Goldin |
|
GENO -2 |
Xinmin Liu |
X. M. Liu, D. M. Cannon, G. Laje, W. C. Drevets, F. J. McMahon |
|
GENO -4 |
Qizhai Li |
Q. Li, G. Zheng, Z. Li, K. Yu |
|
GENO -5 |
Bronwen Martin |
B. Martin, M. Pearson, R. Brenneman, E. Golden, A. Keselman, T. Iyun, O. Carlson, J. Egan, K. Becker, W. Wood, V. Prabhu, R. de Cabo, S. Maudsley, M. Mattson |
|
GENO -6 |
Marie Thearle |
M. S. Thearle, R. L. Hanson, L. Ma, L. J. Baier, C. Bogardus, W. C. Knowler, J. Krakoff |
|
GENO -7 |
Kory Johnson |
K. Johnson, A. Baird, Y. Fann |
|
GENO -8 |
Jennifer Barb |
J. Barb, S. Wang, G. Ferreyra, S. Kern, R. L. Danner, P. J. Munson |
|
GENO -9 |
Elizabeth Gricee |
E. Grice, H. Kong, S. Conlan, A. Young, G. Bouffard, R. Blakesley, M. Turner, J. Segre |
|
GENO -10 |
Kristina Buac |
K. Buac, D. Watkins-Chow, M. Jones, E. Escobar, W. Pavan |
|
GENO -11 |
Myong-Hee (Mia) Sung |
M.-H. Sung, S. John, S. C. Biddie, T. Johnson, P. Sabo, J. A. Stamatoyannopoulos, G. L. Hager |
|
GENO -12 |
Amarendra Yavatkar |
A. Yavatkar, Y. Lin, J. Ross, Y. Fann, T. Brody, W. Odenwald |
|
GENO -14 |
Bo Johanneson |
B. Johanneson, S. K. McDonnell, J. L. Stanford, D. M. Karyadi, D. J. Schaid, L. Wang, K. Deutsch, L. McIntosh, J. R. Cerhan, J. L. St Sauver, S. N. Thibodeau, E. A. Ostrander |
|
GENO -15 |
Pavel Khil |
P. Khil, R. D. Camerini-Otero |
|
GENO -16 |
Christopher Juenger |
C. Juenger, D. Coppock, C. Beiswanger, L. Toji, L. Brooks, B. Graham, J. McEwen |
|
GENO -17 |
Kan Cao |
K. Cao, D. A. Faddah, M. R. Erdos, B. C. Capell, F. S. Collins |
|
GENO -18 |
Thomas Johnson |
T. A. Johnson, S. John, S. Biddie, P. Sabo, M. Sung, J. Stamatoyannopoulos, G. L. Hager |
|
GENO -19 |
Xiuli Xu |
X. Xu, N. Raghavachari, G. J. Kato |
|
GENO -20 |
Eric Levens |
E. D. Levens, X. Xu, P. J. Munson, L. M. Nelson, A. H. DeCherney, L. K. Nieman |
|
GENO -21 |
Dmitry Kryndushkin |
D. Kryndushkin, F. Shewmaker, R. Wickner |
|
GENO -22 |
Michael Brodeur |
M. Brodeur, F. Indig, J. Lathia, R. Wersto, W. Wood III, K. Becker |
|
GENO -23 |
Christiane Belele |
C. Belele, M. English, R. Haskins, M. Kirby, R. Sood, P. Liu |
|
GENO -24 |
Simon Biddie |
S. Biddie, S. John, M. Sung, T. Johnson, P. Sabo, J. Stamatoyannopoulos, G. Hager |
|
GENO -25 |
Yabin Guo |
Y. Guo, H. L. Levin |
|
GENO -26 |
Sikandar Khan |
S. G. Khan, K. S. Oh, H. Inui, S. Emmert, D. Tamura, J. J. Digiovanna, T. Shahlavi, C. C. Baker, J. R. Aiken, T. D. Schneider, K. H. Kraemer |
|
GENO -27 |
Takeshi Tsugawa |
T. Tsugawa, Y. Hoshino |
|
GENO -28 |
Deepak Sharma |
D. Sharma, D. Masison |
|
GENO -29 |
Lindsay Rhodes |
L. Rhodes, B. Freeman, A. Sungyoung, A. Kokkinis, A. La Pean, C. Chen, T. Lehky, L. Li, J. Shrader, E. Levy, M. Harris-Love, N. Di Prospero, K. Fischbeck |
|
GENO -30 |
Dustin Schones |
D. E. Schones, K. Cui, S. Cuddapah, T.-Y. Roh, A. Barski, Z. Wang, G. Wei, K. Zhao |
|
GENO -31 |
Rong Guo |
R. Guo, D. Xu, A. Sobeck, I. Hickson, M. Hoatlin, W. Wang |
|
GENO -32 |
Monika Aggarwal |
M. Aggarwal, J. Sommers, R. M. Brosh |
|
GENO -33 |
Vivek Shukla |
V. SHUKLA, X. COUMOUL, R.-H. WANG, H. S. KIM, C. DENG |
|
GENO -34 |
Michael Reidy |
M. Reidy, A. Kirkland, D. Masison |
|
GENO -35 |
Rea Erika Biacsi |
R. E. Biacsi, D. Kumari, K. Usdin |
|
GENO -36 |
Robert Stanley |
R. Stanley, D. Sharma, D. Masison |
|
GENO -37 |
Julie Sarsfield |
J. Sarsfield, V. Temple, J. Lau, D. Pine, M. Ernst |
|
GENO -38 |
Jeffrey Schoenebeck |
J. Schoenebeck, T. Fondon, H. Parker, E. Ostrander |
|
GENO -39 |
Kathy Boon |
K. Boon, A. Barker, K. Buetow, C. Compton, P. Good, M. Guyer, S. Madhavan, M. Ferguson, R. Myles, B. Ozenberg, P. Fielding, J. Peterson, C. Schaefer, E. Thomson, J. Vaught, J. Vockley, D. Gerhard |
|
GENO -40 |
Kyu-Seon Oh |
K. S. OH, M. Bustin, K. H. Kraemer |
|
GENO -41 |
Saskia Trump |
S. Trump, S. John, M. H. Sung, P. Sabo, J. Stamatoyannopoulos, G. Hager |
|
GENO -43 |
Tyrone Spady |
T. Spady, J. Albright, K. Zhao, C. Bustamante, K. Houpt, E. Ostrander |
|
GENO -44 |
Miriam Udler |
M. S. Udler, K. A. Pooley, E. Karlins, J. Tyrer, P. D. Pharoah, D. G. Ballinger, J. P. Struewing, R. Luben, C. A. Haiman, A. Wu, C. Y. Shen, D. Kang, S. Sangrajrang, SEARCH collaborators, D. R. Cox, B. A. J. Ponder, K. Malone, E. A. Ostrander, A. M. Dunning , D. F. Easton |
|
GENO -45 |
Wataru Nakai |
W. Nakai, E. Yeh, K. Bloom, M. A. Resnick |
|
GENO -46 |
Edouard Cadieu |
E. Cadieu, H. G. Parker, P. Quignon, B. VonHoldt, T. Spady, D. S. Mosher, C. D. Bustamante, R. K. Wayne, E. A. Ostrander |
|
GENO -47 |
Devon Nixon |
D. Nixon, R. Straub, M. Prust, H. Tan, B. Zoltick, V. Mattay, D. Weinberger, J. Callicott |
|
HIST-1 |
Meghan Attalla |
M. Attalla, M. Gallagher, C. Moffatt |
|
HIST-2 |
Manon Parry |
M. Parry, L. Fee |
|
HD-1 |
Dhammika Navarathna |
D. Navarathna, M. Pendrak, D. Roberts |
|
HD-2 |
Jason Warfel |
J. Warfel, F. D'Agnillo |
|
HD-3 |
Philip McQueen |
P. G. McQueen, F. E. McKenzie |
|
HD-4 |
Yi Ding |
Y. Ding, S. X. Ying, P. J. Munson, A. F. Suffredini |
|
HD-5 |
Eun Young Choi |
E. Y. Choi, E. Chavakis, M. A. Czabanka, H. Langer, M. Economopoulou, L. Fraemohs, A. Orlandi, R. K. Kundu, Y. Y. Zheng, C. M. Ballantyne, S. L. Constant, W. Aird, T. Papayannopuulou, C. Gahmberg, M. C. Udey, C. Weber, P. Vajkoczy, T. Quertermous, S. Dimmeler, T. Chavakis |
|
HD-6 |
Balazs Rada |
B. Rada, T. L. Leto |
|
Imm-1 |
Barbara Vistica |
B. Vistica, G. Shi, C. Cox, C. Tan, E. Wawrousek, I. Gery |
|
Imm-3 |
Anil Shanker |
A. Shanker, A. D. Brooks, K. M. Jacobson, J. W. Wine, H. Yagita, T. J. Sayers |
|
Imm-4 |
Dongfang Liu |
D. Liu, Y. Bryceson, G. Vasiliver, M. Dustin, E. Long |
|
Imm-5 |
Mojgan Ahmadzadeh |
M. Ahmadzadeh, A. Felipe-Silva, B. Heemskerk, D. J. Powell, J. R. Wunderlich, M. J. Merino, S. A. Rosenberg |
|
Imm-6 |
Yongge Zhao |
Y. Zhao, A. Jain |
|
Imm-8 |
Nora Fierro |
N. A. Fierro, M. Takasugi, R. Suzuki, Y. Furumoto, S. Odom, J. Rivera |
|
Imm-9 |
Xiao-Song Zhong |
X. S. Zhong, L. Gattinoni, N. P. Restifo, S. A. Rosenberg, P. F. Robbins |
|
Imm-10 |
Jacopo Mariotti |
J. Mariotti, J. Foley, K. Ryan, N. Buxhoeveden, V. Kapoor, S. Amarnath, D. Fowler |
|
Imm-11 |
Yrina Rochman |
Y. Rochman, W. J. Leonard |
|
Imm-12 |
Qianc Chen |
Q. Chen, E. Shevach |
|
Imm-13 |
Diane Bolton |
D. Bolton, K. Song, J. Fulkerson, J. Sadofff, C. Andrews, G. Nabel, R. Seder, P. Kozlowski, S. Rao, M. Roederer |
|
Imm-14 |
Ruth Florese |
R. H. Florese, R. W. Wiseman, D. Venzon, J. A Karl, T. Demberg, K. Larsen, L. Flanary, V. S. Kalyanaraman, R. Pal, F. Titti, L. J. Patterson, M. J. Heath, D. H. O\'Connor, A. Cafaro, B. Ensoli, M. Robert-Guroff |
|
Imm-15 |
Graeme Price |
G. Price, C. Lo, J. Misplon, M. Soboleski, S. Epstein |
|
Imm-16 |
Carolyn Black |
C. Black, J. Lu, D. Christianson, Z. Zou, P. Sun |
|
Imm-17 |
Wei Liao |
W. liao, D. E. Schones, J. OH, Y. Cui, K. Cui, T. Y. Roh, K. J. Zhao, W. J. Leonard |
|
Imm-18 |
Sriram Narayanan |
S. Narayanan, J. Coligan, F. Borrego |
|
Imm-19 |
Ogyi Park |
O. Park, W. I. Jeong, L. Wang, H. Wang, B. Gao |
|
Imm-20 |
Brian Dolan |
B. Dolan, J. Bennink, J. Yewdell |
|
Imm-21 |
Mark Soboleski |
M. Soboleski, G. Price, C. Lo, J. Misplon, S. Epstein |
|
Imm-22 |
David Zaharoff |
D. Zaharoff, K. Hance, C. Rogers, J. Schlom, J. Greiner |
|
Imm-23 |
Nicolas Bouladoux |
N. Bouladoux, J. Hall, C. M. Sun, E. Wohlfert, R. Blank, Q. Zhu, M. Grigg, J. Berzofsky, Y. Belkaid |
|
Imm-24 |
Stephanie Watkins |
S. K. Watkins, K. A. Shafer-Weaver, A. A. Hurwitz |
|
Imm-25 |
Jonathan Deane |
J. A. Deane, L. Kinsinger, M. Uehara, H. Kole, S. Bolland |
|
Imm-26 |
Guangpu Shi |
G. Shi, B. Vistica, M. Ramaswamy, C. Tan, E. Wawrousek, R. Siegel, I. Gery |
|
Imm-27 |
Jenna Lovaas |
J. Lovaas, G. Shi, B. Vistica, I. Gery |
|
Imm-28 |
Lai Wei |
G. Wei, L. Wei, J. Zhu, C. Zang, J. Hu-Li, Z. Yao, K. Cui, Y. Kanno, T. Roh, W. T. Watford, D. E. Schones, W. Peng, H. Sun, W. E. Paul, J. J. O'Shea, K. Zhao |
|
Imm-29 |
Elizabeth Wohlfert |
E. Wohlfert, J. Zhu, G. Oldenhove de Guertechin, N. Bouladoux, J. Hall, D. Chou, M. Wilson, T. Wynn, W. Paul, Y. Belkaid |
|
Imm-30 |
Ji Young Kim |
J. Y. Kim, K. Ozato |
|
Imm-31 |
Helena Tolarova |
H. Tolarova, M. Takizawa, Z. Li, A. Yamane, S. Lim, L. Liu, N. E. McNeil, E. Callen, L. Feigenbaum, K. Zhao, T. Ried, A. Nussenzweig, R. Casellas |
|
Imm-32 |
Monica Zamisch |
M. Zamisch, L. Tian, R. Grenningloh, K. F. Wildt, M. Ehlers, I.-C. Ho, R. Bosselut |
|
Imm-33 |
Anderson de Sa Nunes |
A. Sa-Nunes, A. Bafica, L. R. V. Antonelli, E. Y. Choi, I. M. B. Francischetti, J. F. Andersen, G. P. Shi, T. Chavakis, J. M. Ribeiro, M. Kotsyfakis |
|
Imm-34 |
Cristina Bergamaschi |
C. Bergamaschi, A. Valentin, R. Jalah, M. Rosati, V. Kulkarni, C. Alicea, V. Patel, G.-M. Zhang, R. Kjeken, B. K. Felber, G. N. Pavlakis |
|
Imm-35 |
Ariel Bulua |
A. Bulua, A. Simon, R. Maddipati, H. Park, H. Komarow, D. Kastner, R. Siegel |
|
Imm-36 |
Haydee Ramos |
H. Ramos, A. Rivollier, C. Martin, L. Wei, L. Mielke, K. Yamaoka, H. Moak, L. Hennighausen, B. Kellsal, J. O'Shea, W. Watford |
|
Imm-37 |
Arian Laurence |
K. M. Elias, A. Laurence, T. S Davidson, G. Stephens, Y. Kanno, E. M. Shevach, J. J. O'Shea |
|
Imm-38 |
Jean Lim |
J. Lim, A. Lisco, D. McDermott, L. Huynh, J. Ward, L. Faucette, B. Johnson, H. Johnson, J. Pape, D. Follmann, L. Margolis, P. Murphy |
|
Imm-39 |
Sophia Cleland |
S. Cleland, D. Bailey, N. Nikolov, M. Shimizu, J. Aoki, T. Strom, P. Schwartzberg, F. Candotti, R. Siegel |
|
Imm-40 |
Martha Anderson |
S. Landsman, M. Anderson, M. Joshi, J. Kenney, C. Dearstine, R. Gupta |
|
Imm-42 |
Johanna Hansen |
J. Hansen, J. Weldon, I. Pastan |
|
Imm-43 |
Kristen Mueller |
K. L. Mueller, R. Horai, R. A. Handon, J. L. Cannons, P. L. Schwartzberg |
|
Imm-44 |
Kalpesh Patel |
K. Patel, J. H. Lee, A. Lustig, A. Carter, B. Vandanmagsar, G. Collins, D. Taub |
|
Imm-45 |
Yasuto Araki |
Y. Araki, Z. Wang, C. Zang, W. Wood, III, D. Schones, K. Cui, T. Y. Roh, B. Lhotsky, R. Wersto, W. Peng, K. Becker, K. Zhao, N. P. Weng |
|
Imm-46 |
Regis Gomes |
R. Gomes, C. Teixeira, M. J. Teixeira, F. Oliveira, M. J. Menezes, C. Silva, C. I. de Oliveira, J. C. Miranda, D. Elnaiem, S. Kamhawi, J. G. Valenzuela, C. I. Brodskyn |
|
Imm-47 |
Kirsten Williams |
K. Williams, P. Lucas, C. Bare, J. Wang, Y. Chu, E. Tayler, V. Kapoor, R. Gress |
|
Imm-48 |
Anna Hansen |
A. M. HANSEN, A. V. RACHITSKAYA, R. HORAI, Z. LI, R. VILLASMILL, D. LUGER, R. B. NUSSENBLATT, R. R. CASPI |
|
Imm-49 |
Silvana Goldszmid |
R. S. Goldszmid, I. Coppens, A. Lev, P. Caspar, I. Mellman, A. Sher |
|
Imm-50 |
Christian Capitini |
C. M. Capitini, S. Herby, C. L. Mackall, T. J. Fry |
|
Imm-51 |
Bolanle Famakin |
B. Famakin, Y. Mou, C. Ruetzler, R. Ohtani, J. Hallenbeck |
|
Imm-52 |
Deepa Rajagopal |
D. Rajagopal, R. Maul
, P. J. Gearhart |
|
Imm-53 |
Michael Hedrick |
M. N. Hedrick, A. Lonsdorf, A.-K. Shirakawa, S. Singh, S. Hwang, J. Farber |
|
MB -2 |
Kensuke Shima |
K. Shima, P. Guerry, C. P. Ewing, C. P. Giri, D. J. Kopecko |
|
MB -3 |
Jinghua Yang |
J. Yang, Y. Yoshida, M. Ritchey, C. A. Bush, J. O. Cisar |
|
MB -4 |
Nicholas De Lay |
N. De Lay, S. Gottesman |
|
MB -5 |
Kyung Moon |
K. Moon, S. Gottesman |
|
MB -6 |
Aquila Lee |
A. H. Lee, S. Lute, V. Pawar, N. Sweeney, J. McVey, M. Khan, P. Faustino, K. Brorson, D. Hussong |
|
MB -7 |
Juliana Sa |
J. Sa, O. Twu, K. Hayton, J. Skinner, V. Gopalan, J. Barnett, T. Wellems |
|
MB -8 |
Errett Hobbs |
E. C. Hobbs, J. A. Astarita, G. Storz |
|
Mol-2 |
Midhun Korrapati |
M. Korrapati, M. Bourdi, M. Chakraborty, S. Yee, L. Pohl |
|
Mol-3 |
Jian Lu |
J. Lu, Y. Liu |
|
Mol-4 |
Kambiz Mousavi |
K. Mousavi, V. Sartorelli |
|
Mol-5 |
Yonggang Wang |
Y. Wang, C. Yun, D. Mukhopadhyay, P. Backlund, N. Kolli, A. Yergey, K. Wilkinson, M. Dasso |
|
Mol-6 |
Maria Jimenez-Movilla |
M. Jimenez-Movilla, J. Dean |
|
Mol-8 |
Atsuko Sakurai |
A. Sakurai, J. Gavard, J. R. Basile, Y. Annas-Linhares, J. S. Gutkind |
|
Mol-9 |
Yong-Chul Kim |
Y. C. Kim, W. Neidermyer, S. Rane |
|
Mol-10 |
James Gruschus |
J . Gruschus |
|
Mol-11 |
Mona Dvir-Ginzberg |
M. Dvir-Ginzberg, V. Gagarina , E. Lee, D. Hall |
|
Mol-12 |
Ed Luk |
E. Luk, A. Ranjan, G. Mizuguchi, C.-H. Wu, J. Backus, A. Schomburg, W. Wu, C. Wu |
|
Mol-13 |
Pierre Marques Mandin |
P. Mandin, S. Gottesman |
|
Mol-14 |
Satyanarayana Ande |
A. Satyanarayana, O. Gudmundsson, J. Keller, S. Hou |
|
Mol-15 |
Ranadhir Dey |
R. Dey, P. Sharma, J. Milone, P. Salotra, H. L. Nakhasi, R. Duncan |
|
Mol-16 |
Gabi Gerlitz |
G. Gerlitz, Y. Kim, T. Furusawa, M. Bustin |
|
Mol-18 |
Mee-Ngan Yap |
M. N. Yap, H. Bernstein |
|
Mol-19 |
Susham Ingavale |
S. Ingavale, Y. Chang, H. Lee, C. McClelland, M. Leon, K. J. Kwon-Chung |
|
Mol-20 |
John Gillespie |
J. Gillespie, H. Zhou, L. Diaw, H. Dang, H. Moore, J. Robb, J. Vaught, C. Compton |
|
Mol-21 |
Reini Luco |
R. Luco, T. Misteli |
|
Mol-22 |
Tetsuya Ueda |
T. Ueda, T. Furusawa, T. Kurahashi, M. Bustin |
|
Mol-23 |
Kempaiah Rayavara |
K. Rayavara, S. A. Desai |
|
Mol-24 |
Viraj Kulkarni |
V. Kulkarni, M. Rosati, C. Bergamaschi, R. Jalah, A. Valentin, V. Patel, A. von Gegerfelt, G.-M. Zhang, C. Alicea, E. Marques, J. T. August, K. Van Rompay, A. Khan, R. Draghia-Akli, G. N. Pavlakis, B. K. Felber |
|
Mol-25 |
Roza Selimyan |
R. Selimyan, R. Gerstein, T. Perlot, F. Alt, R. Sen |
|
Mol-26 |
Preeti Saini |
P. Saini, T. E. Dever |
|
Mol-27 |
Shoichi Takikita |
S. Takikita, R. Myerowitz, R. Baum, C. Schreiner, B. Smith, P. H. Plotz, N. Raben |
|
Mol-28 |
Lauren Waters |
L. Waters, M. Kawano, G. Storz |
|
Mol-29 |
Parameswary Muniandy |
P. A. Muniandy, A. K. Thazhathveetil, A. Majumdar, M. M. Seidman |
|
Oxi-1 |
Saurabh Chatterjee |
S. Chatterjee, O. Lardionis, S. Bhattacharjee, L. Deterding, M. Ehrenshaft, J. Corbett, M. G. Bonini, M. Kadiiska, K. P Tomer, R. P. Mason |
|
Oxi-2 |
Parvathi Rudrabhatla |
P. Rudrabhatla, Y. L. Zheng, A. Niranjana, S. Kesavapany, W. Albers, H. Pant |
|
Oxi-3 |
Allen Chang |
A. H. K. Chang, R. Levine |
|
Oxi-4 |
Zhongping Lu |
Z. Lu, M. Sack |
|
Oxi-5 |
Howard Boudreau |
H. Boudreau, T. Leto |
|
Oxi-6 |
Omer Butt |
O. Butt, P. Buehler, F. D'Agnillo |
|
Oxi-7 |
Kwan-Hoon Moon |
K. H. Moon, V. V. Upreti, L. R. Yu, I. J. Lee, X. Ye, N. D. Eddington, T. D. Veenstra, B. J. Song |
|
Oxi-8 |
Yun Ge |
Y. Ge, A. Juhasz, S. Antony, Y. Z. Wu, K. Roy, J. Doroshow |
|
Oxi-9 |
B. J. Song |
B. J. Song, K. H. Moon, N. U. Olsson, N. Salem, Jr. |
|
Oxi-10 |
Xiaoguang Cao |
X. G. Cao, J. Tuo, A. A. Herzlich, C. C. Chen |
|
SS-1 |
Felice Dunn |
J. Joseph, F. A. Dunn, M. Stopfer |
|
SS-2 |
Iori Ito |
I. Ito, R. Ong, B. Raman, M. Stopfer |
|
SS-3 |
Jaroslav Pavel |
J. Pavel, H. Tang, S. Brimijoin, J. Benicky, J. Saavedra |
|
SS-4 |
Felipe Salles |
J. Waguespack, F. Salles, B. Kachar, A. Ricci |
|
SB -1 |
Yaroslav Ryabov |
Y. Ryabov, C. Schwieters |
|
SB -2 |
Richard Felts |
R. Felts, A. Bennett, D. Shi, E. Freed, J. Lifson, B. Lowekamp, T. Yoo, D. Bliss, S. Subramaniam, , , , , , , , , , , |
|
SB -3 |
Pampa Ray |
P. Ray, S. Fang, J. A. Mears, J. E. Hinshaw |
|
SB -4 |
Youngchan Kim |
Y. C. Kim, J. H. Hurley, G. Hummer |
|
SB -5 |
Charles Schwieters |
C. D. Schwieters, G. M. Clore |
|
SB -6 |
Naoko Mizuno |
N. Mizuno, U. Baxa, A. Steven |
|
SB -7 |
Xiaobing Zuo |
X. Zuo, J. Wang, P. Yu, C. D. Schwieters, B. A. Shapiro, Y.-X. Wang |
|
SB -8 |
Robin Augustine Thottungal |
R. Augustine Thottungal, C. D. Schwieters |
|
SB -9 |
Ulrich Baxa |
U. Baxa, N. Cheng, M. N. Simon, J. S. Wall, A. C. Steven |
|
SB -10 |
Mykola Onyshchenko |
M. Onyshchenko, R. D. Neumann, I. Panyutin |
|
SB -11 |
Michael Joyce |
M. Joyce, J. Agniswamy, D. McCully, C. Hammer, P. Sun |
|
SB -12 |
Giovanni Cardone |
G. Cardone, J. G. Purdy, N. Cheng, R. C. Craven, A. C. Steven |
|
SB -13 |
Adina Milac |
A. L. Milac, A. Anishkin, H. R. Guy |
|
SB -14 |
Greg Snyder |
G. Snyder, J. Jiang, N. Snyder, J. Shankar , P. Smith, T. Xiao |
|
SB -15 |
George Lountos |
G. Lountos, A. Jobson, J. Tropea, D. Zhang, R. Shoemaker, Y. Pommier, D. Waugh |
|
SB -16 |
Albert Jin |
S. Kotova, D. E. Hurt , J. Lebowitz , P. D. Smith , D. L. Narum, A. J. Jin |
|
SB -17 |
Orsolya Barabas |
O. Barabas, D. R. Ronning, C. Guynet, A. B. Hickman, B. Ton-Hoang, M. Chandler, F. Dyda |
|
SB -18 |
Young Do Kwon |
Y. D. Kwon, L. Chen, M. Tang, M. Posner, R. Wyatt, P. Kwong |
|
SB -19 |
Jessica Fong |
J. Fong, B. Shoemaker, S. Garbzynskiy, M. Lobanov, O. Galzitskaya, A. Panchenko |
|
SB -20 |
Gregory Effantin |
G. Effantin, A. Hierro, A.L. Rojas, R. Rojas, N. Murthy, A.V. Kajava, J.S. Bonifacino, J.H. Hurley, A.C. Steven |
Wednesday, October 15, 2008
12:30 p.m. - 2:30 p.m. Natcher Conference Center |
---|
Biochem-1 |
Mal-Gi Choi |
M. G. Choi, T. Schulz, W. A. Prinz |
|
---|---|---|---|
Biochem-2 |
Kristin Burns |
K. Burns, H. Boshoff, C. Barry |
|
Biochem-3 |
Suhasini Avvaru |
A. Suhasini, N. A. Rawtani, I. D Hickson, R. Brosh |
|
Biochem-4 |
Thabisile Ndlebe |
T. Ndlebe, I. Panyutin, R. Neumann |
|
Biochem-5 |
Kamal Dev |
K. Dev, N. Dante, F. Sicheri, A. G. Hinnebusch |
|
Biochem-7 |
Shubhadeep Purkayastha |
S. Purkayastha, K. Datta, R. D. Neumann, T. A. Winters |
|
Biochem-8 |
Yuhong Lin |
Y. H. Lin, B. J. Song, W. Lefkowitz, A. R. Llanos, R. Uauy, N. Salem, Jr. |
|
Biochem-9 |
Qifei Sun |
Q. F. Sun, K. G. Ten Hagen, R. J. Turner |
|
Biochem-10 |
Jayalakshmi Raman |
J. Raman, T. A. Fritz, T. A. Gerken, O. Jamison, D. Live, M. Liu, L. A. Tabak |
|
Biochem-11 |
Shannon Doyle |
S. D. Doyle, J. R. Hoskins, S. Wickner |
|
Biochem-12 |
Preeti Subramanian |
P. Subramanian, M. Rapp, S. Becerra |
|
Biochem-13 |
Piotr Kaczmarek |
P. Kaczmarek, S. K. Keay, G. M. Tocci, Z. Szekely, K. R. Koch, C. O. Zhang, D. Grkovic, L. Guo, C. J. Michejda, J. J. Barchi, Jr. |
|
Biochem-14 |
Hazuki Miwa |
H. E. Miwa, T. A. Gerken, T. A. Fritz, O. Jamison, L. A. Tabak |
|
Biochem-15 |
Vineet Kumar |
V. Kumar, A. Muroyama, J. Yapp, S. V. Malhotra |
|
Biochem-16 |
Fanny Campa |
F Campa, P. A. Randazzo |
|
Biochem-17 |
Hong Ye |
H. Ye, T. Rouault |
|
Biochem-18 |
Michaela Wendeler |
M. Wendeler, H. F. Lee, A. Bermingham, J. T. Miller, O. Chertov, M. K. Bona, N. S. Baichoo, J. Beutler, B. R. O'Keefe, M. Kvaratskhelia, S. F. J. Le Grice |
|
Biochem-19 |
Shinobu Ohnuma |
S Ohnuma, Z. E. Sauna, K Nandigama, S. V. Ambudkar |
|
Biochem-20 |
Mark Bayfield |
M. Bayfield, R. Maraia |
|
Biochem-21 |
Bill Huang |
B. X. Huang, H.-Y. Kim |
|
Biochem-22 |
Krishna Vukoti |
K. Vukoti, L Zoubak, T. Kimura, K. Gawrisch, A. Yeliseev |
|
Biochem-23 |
Atsuko Kimura |
A. Kimura, K . Hamazaki, M. Akbar, K . Kevala, B . Huang , H. Y. Kim |
|
Biochem-24 |
Silvia Locatelli-Hoops |
S. Locatelli-Hoops, L. Notari, S. P. Becerra |
|
Biochem-25 |
Amy Emerman |
A . Emerman, R . Hegde |
|
Bioinfo-1 |
Gelio Alves |
G. Alves, A. Ogurtsov, Y. Yi-Kuo |
|
Bioinfo-2 |
Lianyi Han |
L. Han, Y. Wang, S. Bryant |
|
Bioinfo-3 |
Iwona Weidlich |
I. Weidlich, S. Tarasov, I. Filippov, M. Nicklaus |
|
Bioinfo-4 |
Chin-Hsien Tai |
V. Sam, C. H. Tai, J Garnier, J. F. Gibrat, B. K. Lee, P. J. Munson |
|
Bioinfo-5 |
Matthew Simpson |
M. Simpson, D. Demner-Fushman, C. Sneiderman, S. Antani, G. Thoma |
|
Bioinfo-6 |
Thomas Madden |
T. Madden, V. Avagyan, C. Camacho, G. Coulouris |
|
Bioinfo-7 |
Christiam Camacho |
C. Camacho, V. Avagyan, G. Coulouris, T. Madden |
|
Bioinfo-8 |
Sarosh Fatakia |
S. N. Fatakia, S. Costanzi, C. C. Chow |
|
Bioinfo-9 |
Ratna Thangudu |
R. Thangudu, T. Madej, S. Bryant |
|
Bioinfo-10 |
Huey Cheung |
Ajay, A. Zavaleta, A. Frazin, S. Chintala, H. Cheung |
|
Bioinfo-11 |
Bill Barrick |
B. Barrick, J. D. Crissey, III, D. R. Pagidi, S. Vogel, J. Tower, R. T. Davey, Jr |
|
Bioinfo-12 |
Dina Demner-Fushman |
E. Apostolova, D. Demner-Fushman , S. Antani, G. Thoma |
|
Bioinfo-13 |
Jenny Kelley |
R. Clifford, J. Kelley, C. Nguyen, H. Zhang, S. Thangaraj, A. Basu, K. Buetow |
|
Bioinfo-14 |
Sohyoung Kim |
S. Kim, M. Aladjem, G. McFadden, K. Kohn |
|
Bioinfo-15 |
Vivek Gopalan |
J. Skinner, V. Gopalan, J. Barnett, Y. Huyen, J. Sa |
|
Bioinfo-16 |
Joshua Nozzi |
J. Nozzi, Y. Mohamoud, Y. Huyen, M. Roederer |
|
Bioinfo-17 |
Alan Aronson |
C. Overby, D. Demner-Fushman, A. Aronson |
|
Bioinfo-18 |
Bin Yan |
B. Yan, X. Xu, X. Wu, S. Li, C. Van Waes, Z. Chen |
|
Bioinfo-19 |
John Powell |
E. Asaki, Y. He, K. Meyer, W. Xiao, B. Young, J. Powell |
|
Bioinfo-20 |
Mary Yang |
M. Yang, L. Elnitski |
|
Bioinfo-21 |
Dan Grauman |
D. Grauman, S. Berman |
|
CI -1 |
Adela Penesova |
A. Penesova, J. C. Bunt, D. N. T. Le, J. Krakoff |
|
CI -2 |
Qisheng Li |
Q. Li, S. Pal, D. G. Sullivan, L. Thomassen, N. Feurborn, M. C. Shuhart, D. R. Gretch, T. J. Liang |
|
CI -3 |
Arjun Saha |
A. Saha, S. Kim, Z. Zhang, Y. Lee, C. Sarkat, P. Tsai, A. B. Mukherjee |
|
CI -4 |
Gwenyth Wallen |
G. R. Wallen, D. Handel, K. Middleton, J. Mendoza, J. Nichols, N. Ames, S. Egan, A. Berger, N. Morris, P. O'Neal, G. Kato |
|
CI -5 |
Carol Bassim |
C. W. Bassim, J. T. Wright, J. P. Guadagnini, R. Muralidharan, J. Sloan, D. L. Domingo, C. P. Venditti, T. C. Hart |
|
CI -6 |
Kimberly Middleton |
K. R. Middleton, B. Mittleman, J. Mendoza, M. V. Rivera-Goba, M. Velarde, K. Carrington, J. Austin, B. M. Michael, R. Miranda-Acevedo, G. R. Wallen |
|
CI -7 |
Lita Freeman |
L. A. Freeman, G. J. Kato |
|
CI -8 |
Jessica Wolff |
J. Wolff, R. Rastogi, L. Kassem, F. J. McMahon |
|
CI -9 |
Lishu Zhang |
L Zhang, M. J. Kerich, J. D. McKellar, D. W. Hommer, D. T. George |
|
CI -10 |
Elizabeth Miller-Davis |
C. Miller-Davis, S. Marden, N. Kline Leidy |
|
CI -11 |
Vijay Ramchandani |
S. Brar, V. A. Ramchandani, H. Y. Kim, D. Herion, D. T. George, J. Venitz |
|
CI -12 |
Christine Uhlenhaut |
C. Uhlenhaut, S. McClenahan, A. Sierra-Honigmann, S. Nanda, P. Krause |
|
CI -13 |
Youngeun Cho |
Y. Cho, D. F. Shen, L. M. Parver, F. R. Rickles, C. C. Chan |
|
CI -14 |
Ravi Shankar |
R. Shankar, C. M. Hadigan, J. J. Feld, S. Khan, W. A. Henderson |
|
CI -15 |
Amy Sheer |
A. Sheer, E. Moolchan, C. Collins, S. Heishman, M. Leff, D. Gorelick |
|
CI -16 |
Jacqueline Hersh |
J. R. Hersh, V. A. Ramchandani, D. Herion, R. Rawlings, G. Kunos, D. T. George |
|
CI -17 |
Tina Pattaratornkosohn |
T. Pattaratornkosohn, M. Vieira PharmD, E. Japp, A. Brusati, S. Liu, A. Gonzalez, A. Idress, P. Battuello, B. Karp MD, P. Stratton MD |
|
CI -18 |
Maria Rita Vieira |
M. R. Vieira, T. Pattaratornkosohn, A. Brusati, S. Liu, E. Japp, A. C. Gonzalez, P. Battuello, A. Idriss, P. Stratton, B. Karp |
|
IMAG -1 |
Xueqian Wang |
X. Wang, D. Sykes, D. Miller |
|
IMAG -2 |
Karin Shmueli |
K. Shmueli, P. van Gelderen, T.-Q. Li, J. H. Duyn |
|
IMAG -3 |
Cecile Gallea |
C. Gallea, V. Voon, E. Houdayer, M. Hallett |
|
IMAG -4 |
Lei Qin |
L. Qin, P. Gelderen, F. Jin, J. Derbyshire, J. Lee, Y. Tao, J. Duyn |
|
IMAG -5 |
Chi-Ping Day |
C.-P. Day, J. Carter, C. Bonomi, B. Crise, D. Esposito, B. Ortiz-Conde, M. Hollingshead, G. Merlino |
|
IMAG -6 |
Shingo Matsumoto |
S. Matsumoto, F. Hyodo, S. Subramanian, N. Devasahayam, J. Munasinghe, E. Hyodo, C. Gadisetti, J. Cook, J. Mitchell, M. Krishna |
|
IMAG -7 |
David Benninger |
D. H. Benninger, S. Thees, S. S. Kollias, C. L. Bassetti, D. Waldvogel |
|
IMAG -8 |
Roberta Rasetti |
R. Rasetti, V. S. Mattay, L. M. Wiedholz, B. S. Kolachana, A. R. Hariri, J. H. Callicott, A. Meyer-Lindenberg, D. R. Weinberger |
|
IMAG -9 |
Yota Fujimura |
Y. Fujimura, F. Yasuno, A. Farris, J.-S. Liow, M. Geraci, W. Drevets Drevets, D. S. Pine, S. Ghose, A. Lerner, R. Hargreaves, H. D. Burns, C. Morse, V. W. Pike, R. Innis |
|
IMAG -10 |
Svetlana Kotova |
S. Kotova, M. Li, E. Dimitriadis, R. Craigie |
|
IMAG -11 |
Marcelo Castro |
M. Castro, J. Yao, C. Lee, Y. Pang, E. Baker, J. Butman, D. Thomasson |
|
IMAG -12 |
Mike Bray |
P. Jahrling, J. Paragas, J. Lawler, L. Coe, M. Bray |
|
IMAG -13 |
Ricardo Dreyfuss |
R. Dreyfuss, M. Potter, C. Fox |
|
IMAG -14 |
Maria Aronova |
M. A. Aronova, Y. C. Kim, N. B. Pivovarova, S. B. Andrews, R. D. Leapman |
|
IMAG -15 |
Lucia Martiniova |
L. Martiniova, F. M. Brouwers, S. M Perera, S. Alesci, M. Abu-Asab, A. F. Marvelle-Nave, C. Kukura, K. A. Steadman, J. F. Powers, A. S. Tichler, M. Tsokos, T. Fojo, K. Pacak |
|
IMAG -16 |
Yantian Zhang |
NITRC Development team , Blueprint NITRC project team |
|
IMAG -17 |
Marius Linguraru |
M. G. Linguraru, R. M. Summers |
|
IMAG -18 |
Marius Linguraru |
M. G. Linguraru, J. A. Butman |
|
IMAG -19 |
Alioscka Sousa |
A. Sousa, M. Aronova, G. Zhang, R. Leapman |
|
IMAG -20 |
Justin Senseney |
J. Senseney, P. Hemler, R. Bengero, T. Harris, M. McAuliffe |
|
IMAG -21 |
Colleen Hadigan |
P. Georgoff, L. Dutcher, D. Thomasson, A. Louie, C. Hadigan |
|
IMAG -22 |
Herve Lemaitre |
H. Lemaitre, V. Mattay, F. Sambataro, B. Verchinski, R. Straub, J. Callicott, R. McKay, D. Weinberger |
|
IMAG -23 |
Glenn Ford |
T. Shen, G. Ford, S. Antani, D. Demner-Fushman, G. Thoma |
|
IMAG -24 |
Nishith Pandya |
A. Morse, P. Hemler, N. Pandya, M. McAuliffe |
|
IMAG -25 |
Wei Han |
W. Han, J. Yao, J. Chen, R. Summers |
|
IMAG -26 |
Mikako Ogawa |
M. Ogawa, N. Kosaka, Y. Urano, P. L. Choyke, H. Kobayashi |
|
IMAG -27 |
Sameer Antani |
D. You, S. Antani, D. Demner-Fushman, G. Thoma |
|
IMAG -28 |
Jodi Gilman |
J. Gilman, V. Ramchandani, M. Davis, J. Bjork, D. Hommer |
|
IMAG -29 |
Alexander Novikov |
A. Novikov |
|
IMAG -30 |
Jana Kainerstorfer |
J. Kainerstorfer, F. Amyot, J. Riley, M. Hassan, V. Chernomordik, R. Yarchoan, C. Hitzenberger, A. Gandjbakhche |
|
IMAG -31 |
Shijun Wang |
S. Wang, J. Yao, R. Summers, N. Petrick |
|
IMAG -32 |
Hilary Hancock |
H. Hancock, M. Angstadt, V. Frenkel |
|
IMAG -33 |
Jonathan McDaniel |
J. R. McDaniel, A. S. Ghuman, A. Martin |
|
IMAG -34 |
Rebecca Davis |
R. Davis, W. Drevets, A. Nugent |
|
IMAG -35 |
Lucia Martiniova |
L. Martiniova, M. Bernardo, Y. Pang, P. Choyke, B. Wood, K. Pacak, D. Thomasson |
|
IMAG -36 |
George Weiss |
G. H. Weiss, S. Pajevic, V. Chernmordik, A. H. Gandjbakhche |
|
IMAG -37 |
Ashvin George |
A. K. George, M. D. Butala, R. A. Frazin, F. Kamalabadi, A. E. Arai, E. R. McVeigh, Y . Bresler |
|
IMAG -38 |
Lauren Testa |
L. R. Testa, M. J. Prust, D. C. Nixon, H. Y. Tan, B. Kolachana, R. E. Straub, D. R. Weinberger, J. H. Callicott |
|
IMAG -39 |
Iordanis Evangelou |
I. Evangelou, A. Gallo, J. Ohayon, F. Cantor, H. McFarland, F. Bagnato |
|
IMAG -40 |
Chiranjith Das |
C. Das, S. Matsumoto, C. Dharmaraj, S. Subramanian, N. Devasahayam, M. C. Krishna |
|
IMAG -41 |
Asuka Yoshimi |
A. Yoshimi, L. A. Libby, R. G. Higier, H. Y. Tan, D. R. Weinberger, J. H. Callicott |
|
IMAG -42 |
Adeline Louie |
A. Louie, V. Louie, D. Thomasson |
|
IMAG -43 |
Giacomo Salvadore |
G. Salvadore, B. Cornwell, V. Colon-Rosario, R. Coppola, C. Grillon, C. Zarate, H. Manji |
|
IMAG -44 |
Brian Yao |
B. Yao, T.-Q. Li, P. van Gelderen, K. Shmueli, J. A. de Zwart, J. H. Duyn |
|
Neu-1 |
Saba Aid |
S. Aid, A. C. Silva, F. Bosetti |
|
Neu-1 |
Barrington Burnett |
B. Burnett, E. Muñoz, A. Tandon, C. Sumner, K. Fischbeck |
|
Neu-1 |
Ted Leung |
T. Leung |
|
Neu-2 |
Joshua Hunsberger |
J. G. Hunsberger, S. Maeng, P. Yuan, Y. Wang, Y. Wei, J. McCammon, R. Schloesser, R. Zhou, J. Du, G. Chen, B. McEwen, J. C. Reed, H. K. Manji |
|
Neu-3 |
Xiaoming Hu |
X. Hu, D. Zhang, H. Pang, M. Caudle, Y. Li, H. Gao, Y. Liu, L. Qian, B. Wilson, D. Di Monte, S. Ali, J. Zhang, M. Block, J. Hong |
|
Neu-4 |
Gal Haspel |
G. Haspel, M. J. O'Donovan |
|
Neu-5 |
Amanda Guyer |
A. Guyer, J. Lau, E. McClure-Tone, R. Reynolds, G. Chen, J. Blair, E. Leibenluft, N. Fox, M. Ernst, D. Pine, E. Nelson |
|
Neu-6 |
Yuan Lu |
Y. Lu, Y.-Y. Ji, B. Lu |
|
Neu-7 |
Xiujie Li |
X. Li, C. Hanson, J. Cmarik , S. Ruscetti |
|
Neu-8 |
Jianxin Shen |
J. X. Shen, B. Tu, J. Yakel |
|
Neu-13 |
Helen French |
H. French, A. Stein, M. Fox, D. Murphy |
|
Neu-14 |
Amanda Higley |
A. Higley, C. Dillon, Z. XI, E. Gardner |
|
Neu-15 |
Amanda Dettmer |
A. M. Dettmer, M. A. Novak, J. S. Meyer, S. J. Suomi |
|
Neu-16 |
Brita Fritsch |
B. Fritsch, J . Reis, K. Martinowich, H. Schambra, L. Cohen, B. Lu |
|
Neu-17 |
Ara Kocharyan |
A. Kocharyan, A. Silva |
|
Neu-18 |
Alicja Woronowicz |
A. Woronowicz, H. Koshimizu, S.-Y. Chang, N. X. Cawley, J. M. Hill, R. M. Rodriguiz, D. Abebe, C. Dorfman, V. Sentarov, A. Zhou, Z.-G. Xiong, W. C. Wetsel, Y. P. Loh |
|
Neu-20 |
Catherine Swanwick |
C. C. Swanwick, M. E. Shapiro, R. J. Wenthold |
|
Neu-21 |
Andrea Marques |
J. F. Thayer, B. Verkuil, J. F. Brosschot, I. Christie, A. West, C. Sterling, D. Abernethy, G. Cizza, A. Marques, T. Phillips, J. Heerwagen, K. Kampschroer, J. J. Sollers, M. Silverman, E. M. Sternberg |
|
Neu-22 |
Yoshiyuki Hirano |
Y. Hirano, A. C. Silva |
|
Neu-23 |
Guhan Nagappan |
G. Nagappan, B. Lu |
|
Neu-24 |
Pablo Moya |
P. R. Moya, A. Anavitarte, J. R. Wendland, C. Jensen, D. L. Murphy |
|
Neu-25 |
Joan Han |
J. C. Han, R. L. Levinn, J. W. Tsao, D. C. Adler-Wailes, C. A. Wijesinghe, K. S. Jefferson-George, O. M. Rennert, J. A. Yanovski |
|
Neu-26 |
Alexander Maier |
A. Maier, M. Wilke, C. Aura, C. Zhu, F. Q. Ye, D. A. Leopold |
|
Neu-27 |
Elakkat Dharmaraj Gireesh |
E. Dharmaraj Gireesh, D. Plenz |
|
Neu-28 |
Shuying Gao |
S. Gao, S. Y. Takemura, C. Y. Ting, S. Huang, Z. Lu, H. Luan, J. rister, A. thum, M. Yang, S. T. Hong, J. W. Wang, W. F. Odenwald, B. H. White, I. A. Meinertzhagen, C. H. Lee |
|
Neu-29 |
Yazhou Li |
Y. Li, H. Shen, B. K. Harvey, T. Perry, H. W. Harold, D. Tweedie, Y. Wang, N. H. Greig |
|
Neu-30 |
Cameron Good |
C. H. Good, C. R. Lupica |
|
Neu-31 |
Juan Belforte |
J. E. Belforte, V. Zsiros, E. R. Sklar, Y. Li, G. Kunos, K. Nakazawa |
|
Neu-32 |
Rose-Marie Karlsson |
R. M. Karlsson, M. Heilig, A. Holmes |
|
Neu-33 |
Allison Detloff |
A. Detloff, J. Jenness, F. Maheu, E. Peloso, M. Dozier, D. Pine, M. Ernst |
|
Neu-34 |
Sang-Ho Choi |
S. H. Choi, R. Langenbach, F. Bosetti |
|
Neu-35 |
Michael Ashby |
M. Ashby, J. Isaac |
|
Neu-36 |
Chi-Tso Chiu |
C. T. Chiu, D. M. Chuang |
|
Neu-37 |
Bhooma Aravamuthan |
B. R. Aravamuthan, D. A. Bergstrom, R. A. French, J. J. Taylor, L. C. Parr-Brownlie, J. R. Walters |
|
Neu-38 |
Christine Torborg |
C. L. Torborg, C. J. McBain |
|
Neu-39 |
Young Ho Suh |
Y. H. Suh, K. A. Pelkey, G. Lavezzari, P. A. Roche, R. L. Huganir, C. J. McBain, K. W. Roche |
|
Neu-42 |
Heidi Schambra |
H. Schambra, J. Reis, P. Celnik, J. Krakauer, L. Cohen |
|
Neu-43 |
Andrea Cippitelli |
A. Cippitelli, R. Damadzic, R. Eskay, E. Singley, A. Thorsell, R. Ciccocioppo, M. Heilig |
|
Neu-44 |
Jessica Gill |
L. Parker, M. Vythilingam, M. Oke, J. Gill |
|
Neu-45 |
Samantha Crowe |
S. L. Crowe, I. T. N. Jurkowitz, R. J. R. Blair |
|
Neu-46 |
Mary Allison Endicott |
M. Endicott, R. Malek, S. Smith, Z. Duan |
|
Neu-47 |
John Rich |
J. Rich, D. Luckenbaugh, J. Cameron, A. Zametkin, K. Towbin, E. Nelson, B. Justement, D. Pine, M. Ernst |
|
Neu-48 |
Antonio Sanz-Clemente |
A. Sanz-Clemente, K. W. Roche |
|
Neu-49 |
Hyun-Seuk Moon |
H. S. Moon, D. Cao, H. Y. Kim |
|
Neu-50 |
Christian Cea del Rio |
C. Cea del Rio, J. Lawrence, L. Tricoire, F. Erdelyi, G. Szabo, C. McBain |
|
Neu-51 |
Jee-Hyun Um |
J. H. Um, B. Viollet, J. Chung |
|
PHYSIO -1 |
Colin Berry |
C. Berry, W. Schenke, P. Kellman, A. Aletras, L. Hsu, V. Wright, R. Anderson, A. Faranesh, R. Lederman, A. Arai |
|
PHYSIO -2 |
Xin Feng |
X. Feng, V. Henriquez, C. Ludlow |
|
PHYSIO -3 |
Seung uk Ko |
S. Ko, S. Ling, J. Winters, L. Ferrucci |
|
PHYSIO -4 |
William Heuett |
W. J. Heuett, N. D. Knuth, V. Periwal |
|
PHYSIO -5 |
Youn Wook Chung |
Y. W. Chung, Y. Tang, S. C. Hockman, F. Ahmad, V. C. Manganiello |
|
PHYSIO -6 |
Daniel Sweeney |
D. Sweeney, X. Cui, S. Solomon, M. Subramanian, T. Mignon, Y. Li, Y. Fitz, C. Natanson, R. Danner, D. Koziol, R. Wesley, P. Eichacker |
|
PHYSIO -7 |
Anne Deschamps |
A. M. Deschamps, E. Murphy |
|
PHYSIO -8 |
Yatrik Shah |
Y. Shah, F. Gonzalez |
|
PHYSIO -9 |
Katheirne Wood |
K. Wood, V. Liu, A. Noguchi, X. Wang, N. Raghavachari, M. Gladwin |
|
PHYSIO -10 |
John Tyburski |
J. Tyburski, K. Krausz, F. Gonzalez, J. Idle |
|
PHYSIO -11 |
Douglas Osei-Hyiaman |
D. Osei-Hyiaman, J. Liu, L. Zhou, G. Godlewski, J. Harvey-White, W. I. Jeong, S. Bátkai, G. Marsicano, B. Lutz, G. Kunos |
|
PHYSIO -12 |
Yu Guan |
Y. Guan, T. Fritz, S. Anderson, M. Starost, D. Despres, L. Tabak |
|
RSS-1 |
Judy Zuckerman |
J. Zuckerman, B. van der Schalie |
|
RSS-2 |
Alexis Them |
A. Them, J. Glass, E. Sorensen |
|
RSS-3 |
Mark Lim |
M. D. Lim, H. M. Moore, K. M. Myers, J. Gillespie, N. Lockhart, J. Vaught, C. C. Compton |
|
RSS-4 |
Jerome Pierson |
J. Pierson, K. Cahill, D. Chaitt, J. Tierney, S. Vogel, L. McNay, B. Baseler |
|
RSS-5 |
Laura McNay |
J. Giri, B. Grace, L. McNay, G. Morgan, R. Sardana, J. Zuckerman |
|
RSS-6 |
Daniel Russ |
D. Russ, F. Austin, G. Sun, W. Lau, C. Johnson |
|
RSS-7 |
Lawrence Sternberg |
L. Sternberg, A. Warner, D. Butcher, J. Krolus, B. Tabb, Y. Golubeva, S. Lawrence, T. Beachley, R. Smith, D. Green, L. Johnston, T. Morgan, G. Rivera, P. Snowden, J. Matta, S. Smith, R. Oden, M. Anver, D. Haines, E. Williams |
|
RSS-8 |
David Sims |
D. Sims, W. T. Hsieh, L. Feigenbaum |
|
RSS-9 |
Desmond Abrokwa |
M. Winters, T. Alguard, D. Abrokwa |
|
RSS-10 |
Lily Cheng |
L. Cheng, L. Faucette, E. Williams |
|
RSS-11 |
Rex Robison |
R. Robison, D. Joubert, A. Livinski, D. Ozga, P. Sieving |
|
SIG -1 |
Todd Palmby |
T. R. Palmby, J. S. Gutkind |
|
SIG -3 |
Kit Man Tsang |
K. Tsang, M. Starost, S. Boikos, A. Li, M. Harran, M. Nesterova, C. A. Stratakis |
|
SIG -4 |
Heungsun Kwon |
H.-S. Kwon, H.-S. Lee, J. S. Rubin, S. I. Tomarev |
|
SIG -5 |
Isabella Palazzolo |
I. Palazzolo, M. Pennuto, B. Howell, K. Fischbeck |
|
SIG -6 |
Shengjian Li |
S. Li, R. Yen, Y. Endo, G. Klausinska, B. Baljinnyam, B. Macher, R. Callahan, J. Rubin |
|
SIG -7 |
Erica Rosemond |
E. Rosemond, M. Scarselli, J. G. Donaldson, J. Wess |
|
SIG -8 |
Jianxin Hu |
J. Hu, J. Li, S. Costanzi, J. Karpiak, X. Zhang, J. Wess |
|
SIG -9 |
Yeun Ju Kim |
Y. J. Kim, Z. Szentpetery , M. Korzeniowski, P. Varnai, T. Balla |
|
SIG -10 |
Fengyi Wan |
F. Wan, M. Lenardo |
|
SIG -11 |
Yue Li |
Y. Li, S. Sirenko, T. M. Vinogradova, Y. Lukyanenko, A. E. Lyashkov, W. Z. Zhu, M. Juhaszova, Z. Bruce, S. Wang, E. G. Lakatta |
|
SIG -12 |
Jiro Kato |
J. Kato, J. Zhu, A. Kasamatsu, C. Liu, V. Hoffmann, M. Lizak, J. Moss |
|
SIG -13 |
Frederick Klauschen |
F. Klauschen, R. N. Germain, M. Meier-Schellersheim |
|
SIG -14 |
Pattatheyil Arun |
P. Arun, M. Brown, R. Ehsanian, Z. Chen, C. Van Waes |
|
SIG -15 |
Faiyaz Khan |
F. Khan, J. Krall, F. Vandeput, W. Shen, V. Manganiello, M. Movsesian |
|
SIG -16 |
Chithra Keembiyehetty |
C. Keembiyehetty, M. Comly, D. Love, G. Robinson, L. Hennighausen, J. Hanover |
|
SIG -18 |
Julie Wu |
J. J. Wu, M. Komatsu, T. Chiba, T. Finkel |
|
TECH -1 |
Joong-Hyun Chun |
J.-H. Chun, S. Lu, V. W. Pike |
|
TECH -2 |
Jiamin Liu |
J. Liu, J. Yao, R. Summers |
|
TECH -3 |
Wen Cheng |
W. Cheng, G. Pearson |
|
TECH -4 |
Peter Schuck |
P. H. Brown, A. Balbo, P. Schuck |
|
TECH -6 |
Peter Bungay |
P. Bungay, T. Wang, W. Elmquist |
|
TECH -7 |
Michael Tangrea |
M. A. Tangrea, Z. Majumdar, J. Rodriguez-Canales, J. Hanson, E. Ory, S. Mukherjee, R. Pursley, A. Tandle, A. M. Rosenberg, F. C. Duncan, R. F. Chuaqui, T. J. Pohida, R. F. Bonner, M. R. Emmert-Buck, S. K. Libutti |
|
TECH -8 |
Nicole Morgan |
N. Morgan, L. Vincent, P. Burbelo, P. Smith |
|
TRANS-1 |
Tamara James |
T. James, D. Hinton |
|
TRANS-2 |
Won-Kyung Cho |
M. Zhou, M. K. Jang, K. Huang, S. J. Jeong, K. Ozato, J. N. Brady |
|
TRANS-3 |
Ofir Hakim |
O. Hakim, S. John, M. H. Sung, S. C. Biddie, T. C. Voss, J. Q. Ling, E. Splinter, A. R. Hoffman, W. de Laat, G. L. Hager |
|
TRANS-4 |
Zhibin Wang |
Z. Wang, C. Zang, J. A. Rosenfeld, D. E. Schones, A. Barski, S. Cuddapah, K. Cui, T.-Y. Roh, W. Peng, M. Q. Zhang, K. Zhao |
|
TRANS-5 |
Daniel Ginsburg |
D. Ginsburg, C. Govind, A. Hinnebusch |
|
TRANS-6 |
Alan Pang |
A. L. Y. Pang, J. Fang, S. Peacock, O. M. Rennert, W. Y. Chan |
|
TRANS-7 |
Jordan Irvin |
J. D. Irvin, J. N. Strathern |