UPDATED High School Football Week 3 Statewide Playoff Scores
SATURDAY NOV. 29 STATEWIDE RESULTS
(FRIDAY SCORES BELOW)
CLASS 6A DIVISION I
REGION II
Klein Oak 59, Mesquite Horn 40
REGION III
Dickinson 21, Cy-Fair 19
REGION IV
SA Reagan 50, Los Fresnos 19
CLASS 6A DIVISION II
REGION I
Southlake Carroll 35, San Angelo Central 10
Cedar Hill 36, Abilene 28
REGION II
Spring Westfield 43, Rockwall 38
CLASS 5A DIVISION I
REGION II
McKinney North 56, Mansfield Lake Ridge 42
REGION IV
Austin LBJ 36, Victoria West 35
CLASS 5A DIVISION II
REGION I
Canutillo 17, Azle 10
Everman 31, El Paso Eastlake 20
REGION II
South Oak Cliff 78, Frisco Heritage 29
REGION III
Crosby 38, Brenham 20
Hutto 21, Angleton 16
CLASS 4A DIVISION I
REGION III
Henderson 60, Jasper 43
REGION IV
Liberty Hill 31, Rockport-Fulton 21
CLASS 4A DIVISION II
REGION II
Atlanta 55, Tatum 21
REGION IV
Sinton 56, Wimberley 41
CLASS 3A DIVISION I
REGION II
Mineola 34, Pilot Point 27
REGION IV
Edna 50, Ingram Moore 28
CLASS 3A DIVISION II
REGION II
Gunter 48, S&S Consolidated 9
CLASS 2A DIVISION II
REGION III
Iola 34, Chilton 9
CLASS 1A DIVISION I
Crowell 59, Ira 14
May 38, Gordon 22
CLASS 1A DIVISION II
Loraine 82, Ackerly Sands 70
Calvert 64, Richland Springs 46
TAPPS 11-MAN DIVISION I
Bishop Dunne 27, San Antonio Antonian 10
Plano Prestonwood 28, Houston St. Thomas 14
TAPPS 11-MAN DIVISION II
Dallas Parish Episcopal 34, Fort Worth Christian 21
Dallas Christian 21, Tyler TK Gorman 14
TAPPS 11-MAN DIVISION III
Cedar Hill Trinity Christian 27, Fort Worth Temple Christian 15
Bay Area Christian 39 Woodlands Christian 14
TAPPS 6-MAN DIVISION I
Boerne Geneva 60, Katy Faith West 14
TAPPS 6-MAN DIVISION II
Waco Live Oak 54, Denton Calvary 8
San Antonio Castle Hills 89, Austin Veritas Academy 44
TAPPS 6-MAN DIVISION III
Longview Trinity 68, Fort Worth Covenant Classical 16
Fredericksburg Heritage 90, North Central Texas Academy 42
FRIDAY NOV. 28 STATEWIDE RESULTS
CLASS 6A DIVISION I REGIONAL SEMIFINALSFriday Nov. 28 Results
CLASS 6A DIVISION I REGIONAL SEMIFINALS
Euless Trinity 42, Odessa Permian 14
Allen 69, Arlington Martin 54
Dallas Skyline 34, Klein Collins 14
Cy Ranch 31, Galena Park North Shore 27
Converse Judson 55, Laredo United 20
CLASS 6A DIVISION II REGIONAL SEMIFINALS
Spring 46, Hewitt Midway 45
Katy 63, Pearland Dawson 20
Manvel 63, Cy Woods 47
Cibolo Steele 48, Weslaco East 17
San Antonio Brandeis 42, Brownsville Rivera 14
CLASS 5A DIVISION I REGIONAL SEMIFINALS
Canyon Randall 35, Wichita Falls Rider 28
Aledo 37, El Paso Del Valle 21
John Tyler 49, Rockwall-Heath 21
Temple 38, Fort Bend Ridge Point 35
Richmond George Ranch 48, Bryan 13
Austin Vandegrift 49, Corpus Christi Flour Bluff 27
CLASS 5A DIVISION II REGIONAL SEMIFINALS
Ennis 49, The Colony 35
Cedar Park 52, Sharyland 24
Kerrville Tivy 54, Gregory-Portland 30
CLASS 4A DIVISION I REGIONAL SEMIFINALS
Stephenville 59, Big Spring 32
Graham 20, Abilene Wylie 7
Argyle 52, Kennedale 48
Liberty-Eylau 48, Paris 21
Navasota 54, El Campo 36
Burnet 38, Robinson 35
CLASS 4A DIVISION II REGIONAL SEMIFINALS
Sweetwater 49, Vernon 27
Celina 56, Iowa Park 27
Gilmer 41, Gladewater 35
West Orange-Stark 34, La Marque 0
La Grange 36, Hardin-Jefferson 28
Yoakum 43, Cuero 34
CLASS 3A DIVISION I REGIONAL SEMIFINALS
Shallowater 17, Breckenridge 6
Brock 21, Wall 20
Pottsboro 37, Whitesboro 14
Rockdale 27, Kirbyville 20
Cameron Yoe 54, East Chambers 21
Hallettsville 27, Mathis 26
CLASS 3A DIVISION II REGIONAL SEMIFINALS
Cisco 41, Spearman 32
Sonora 42, Eastland 37
Waskom 71, Howe 21
Rogers 51, Crockett 28
Newton 49, Franklin 21
Blanco 14, East Bernard 7
Odem 40, Van Vleck 36
CLASS 2A DIVISION I REGIONAL SEMIFINALS
Canadian 34, Stratford 0
Abernathy 17, Wellington 14
Hico 16, Crawford 14
Mart 52, Tolar 14
Alto 47, Gladewater Union Grove 0
Centerville 41, Price Carlisle 0
Refugio 56, Thorndale 19
Mason 42, Three Rivers 0
CLASS 2A DIVISION II REGIONAL SEMIFINALS
Crosbyton 42, Quanah 14
Seagraves 56, Farwell 21
Hamlin 34, Santo 14
Albany 31, Winters 14
Tenaha 47, Normangee 7
Bremond 47, Louise 6
Bruni 7, Falls City 6
CLASS 1A DIVISION REGIONAL FINALS
Valley 64, Happy 14
Blum 50, Abbott 36
CLASS 1A DIVISION II REGIONAL FINALS
Groom 38, Follett 32
TAPPS 6-MAN DIVISION I STATE SEMIFINALS
Watauga Harvest Christian 48, Pasadena First Baptist 38
Join the Conversation
To find out more about Facebook commenting please read the Conversation Guidelines and FAQs